Girişim Ofisleri'nde bu hafta Dijital Büro İstanbul'u ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Dijital Büro İstanbul'u ziyaret ettik

Girişim Ofisleri'nin bu haftaki bölümünde Dijital Büro İstanbul'un ofisini ziyaret ettik.

2010'un Şubat ayında kurulan DBI, kendisini yeni nesil dijital iletişim ajansı olarak tanımlıyor. Levent'teki ofisinde 30 kişilik bir ekiple çalışan DBI'ın özenle tasarlanmış ofisini gezdik. Sizlerin de keyifle izleyeceğinizi tahmin ediyoruz.

Girişim Ofisleri'nin diğer bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (14)
 1. Bilmem kaçıncı girişim ofisi ziyareti oldu hala "paylaşılabilen" bir toplantı odasına rastlamadık.

 2. Bu işin tadı iyice kaçtı artık... İki starwars figürü koy, duvara bir kara tahta as, tahtaya da abidik gubidik bir şeyler karala, neymiş "bizim ofis çok renkli, çok farklı, çok eğlenceli!" Yahu Türkiye çapındaki hanların ara katlarında bulunan binlerce çalışma ortamından (nam-ı diğer ofis) ne farkı var??? Lütfen bırakın artık bu işleri... Gerçekten değerli bir şey varsa paylaşacak duyalım, görelim. İlla duvarlara ilginç bir şeyler yapıştırarak "innovatif" (!) olunmuyor maalesef.

  Çıkmıyorsa da zorlamayın. Komik oluyor...

  1. Webrazzi tarihinde okudugum en güzel yorumlardan biri.

   1. Katılıyorum çok güzel bir yorum olayı tamamen özetliyor. Ofisi çok çılgınca görünen bazı e-ticaret sitelerinin içindeki çalışma kültürünün yerlerde olması gibi birşey bu da.... Innovasyon kelimesini ülkece yanlış kavradık...

  2. Mert Ak Mert Ak

   Süper :)) Özellikle kara tahta olayı pek moda, pek etkileyici güya :))

  3. "Kral çıplak" diyorsun yani.

  4. Huseyin Huseyin

   Heyyyttt bee :) Hocammmmm bak bak webrazi tarihinin en iyi yorumu ödülünüde kapmışsın. Böyle güzel yorum ödülünü bir evlenme programlarında veriyorlar birde webrazzide..

   Hocam kara tahtadan iki posterden ne olacak ya sen mobilyaya edüde düdüğe takılma ikea'yi zengin etmeye ne gerek var.. Webrazzi girişimci arkadaşları hareketlendirecek birşeyleri başarmış, yeri yurdu belli güzel girişimleri örnek amaçlı geziyorlar güzelde oluyor bence. Kimlerin neler yaptığını ve 30 kişiye iş imkanı sağlayacak kadar birilerinin çok kazandığını bu orandada başarıya imza attıklarını düşünüyorum şu videodan.. Bu ha bir hanın bir odası olsun haa reklamz'nin Sheraton Hotel Maslak'ın tepe katı olsun önemli olan buraya konu olan bir girişime imza atmak. Şimdi Apple Türkiyede olsa bir garajda Ümit beyde oturdugu yerden ofisi gezdirse püfff buda ofismi diyecez yoksa helal olsun adamlardaki girişim ruhunamı diyecez..

   Yoksa benim köy evide süper :) çok fena otantik ha buradada program yapılır sonuçta elin gevurları gibi cırtlak cırtlak sarı kırmızı yeşil minderler, kaykaylar koyacak değilizya buda tarzıyla farklı bir ofis olur :))) keşke olsada bende köye taşısam işimi bak yaram deşildi yine..

 3. Codermoder Codermoder

  Beğenilerini söylemekten üşenip, eleştirecek bir şey bulunca saldıranlardan olmamaya gayret göstererek yazıyorum: Son bölümler çok keyifliydi başa döne döne izledim.

  Amma;

  Girişim Ofisleri tarihinde en kötü bölüm olmuş -ki Ümit Öncel'de gelecek yorumların farkına varıp bitse de gitsek modundaydı bu defa.

  Videonun sonunu izleyecek arkadaş azdır diye ayrıca yazmak isterim, son dakikalardaki apartmanın ön bahçesindeki 1 dolu çöp kovasına ve 2 banka Google Kampüs edasıyla yaklaşılması ve sanki apar topar "kızım kameraman gelecek, ikiniz bahçeye iniverin" havasının esmesine sebep olmuş.

  Kısacası önceki bölümlerden sebep ofislerden beklenti büyüktü bu ofis olmadı :)

 4. her girisim ofis videosundan keyif aliyorum. Bazi ofisler oburlerine gore iyi olmaya bilir, ama hepsinde kendine has ozellikleri olabiliyor.

 5. Diğer yorumlara katılmakla birlikte şunu söylemeliyim.

  Türkiye'nin en büyük 3-4 internet şirketinde çalıştım ve durum aynı. Duvara bişeyler çiziktirince ofisler çok eğlenceli olmuyor. Çünkü yöneticiler o kafada değiller.

  İnternet Türkiye'de o kadarda eski değil ve yönetici kadrolarıda bu eğlenceli ofis işini umursamıyorlar. Kurumsallık diye tutturmuş durumdalar ama malesef aslonda kurumsallıkta yok.

  1. Çok güzel bi yorum bende benzerini yazdım yukarıda. Kurumsallık için kasıyoruz deselerde bir ton yol var onun için...

 6. Ersen Aşkın Ersen Aşkın

  niyet iyi fakat altında bi şirket kültürü yoksa herşey havada kalıyor.

 7. Emre Yener Emre Yener

  Herşey google, facebook gibi ofisleri örnek almakla çözülmüyor. dikkat ederseniz, onların ofisleri yaşam tarzlarına göre ve nelerden motive olabileceklerse o düzene göre tasarlanmış. Aynı konsepti alıp kullanmak doğru bir yol değil. Ofisleri düzenlemeden önce çalışanlardan bir fikir alıp onların yaşamdan zevk alacakları tarzda yapmaları daha yerinde olur. Ayrıca siz ofisi nasıl güzel yaparsanız yapın personele bu güzellikleri kullanacak zaman bırakmayıp sürekli çalıştırdıktan sonra göstermelik ofisler yapmanında bir mantığı yok.

 8. Ibrahim Ibrahim

  Bugüne kadar izlediğim en itici ofis ve en itici tanıtım. 3 gün önceden hazırlanmış bir hanım ve Starwars. Yukarı ateş ediyormuş. Bak sen. Oldu, size iyi günler..