iPhone 5 kılıfa mahkum
Genel

iPhone 5 kılıfa mahkum

Çizik konusunda titiz olan iPhone kullanıcılarına kötü bir haberimiz var: iPhone 5'in arka yüzeyi kolaylıkla çiziliyor.

Beş günde 5 milyon adet satılan iPhone 5'in piyasaya sürülmesinin üzerinden henüz 1 hafta geçmedi. Ancak Apple'ın başı kullanıcı şikeyetleriyle ağrımaya başladı. Sadece cam ve alüminyum malzemelerden yapılan iPhone 5, iPhone 5'in ilk kullanıcıları, cihazın kolaylıkla çizilmesinden şikayet ediyor.

Kullanıcılar şimdiden sosyal ağlarda şikayetlerini dile getirmeye başladı. Bazı kullanıcılar da şikayetlerini direkt Apple'a ileterek çare bulmaya çalışıyor.

"Alüminyum malzemenin çizilmesi doğal"

9to5Mac sitesinde yayınlanan bir haber, Apple'ın söz konusu olayı doğal karşıladığını gösteriyor. Kullanıcılara bizzat açıklama yapan Apple Pazarlama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, alüminyumun yapısı gereği cihazın çizilmesinin doğal olduğunu savunuyor.

iPhone 5'te kullanılan alüminyum malzemenin aynısı iPad ve Mac Book'larda da kullanılıyor. Ancak özellikle siyahla renklendirilen iPhone 5'lerde kullanılan alüminyum, en ufak çizilmeleri bile belli ediyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında cihazın masalara konduğunda çizildiği ifade ediliyor. Beyaz iPhone 5'ler de ise söz konusu durumun biraz daha az yaşandı belirtiliyor.

Bu duruma sevinen tabii ki  iPhone 5 kılıfı üreticilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle titiz kullanıcıların iPhone 5'lerine kavuşur kavuşmak kılıf alacağını düşünüyoruz. Bu yüzden fason üreticilerin yüzü iPhone 5'ler de biraz daha güleceğe benziyor.

Yorumlar (9)
 1. Bulut Akışık Bulut Akışık

  Kabuk markası ile Kişiye Özel telefon kılıfları üretimi yapmakta olduğumuz sitemizden önümüzdeki hafta iPhone 5 kılıfları satışına başlıyor olacağız.Hepinizi bekleriz:)

  1. Yusuf Turan Yusuf Turan

   Tebrikler çok şık bir site olmuş.

   Ancak hemen bir hatasını söyleyeyim. Ürün sayfasında adet eklemesi yaptıktan sonra sepete git deyince bir eksik gösteriyor. Sanıyorum bi yer gözden kaçmış.

   Başarılar dilerim :)

  2. Cem Yunar Cem Yunar

   İngiltere'de yaşıyorum. Iphone 5 aldım. Kabuk marka kılıfı nasıl temin edebilirim?

  3. Mert Ak Mert Ak

   Bence süper fikir siteniz. Kişiye özel tasarlama kısmı çok başarılı. İphone kullanıcısı değilim ama kullansam büyük ihtimalle sitenizden kılıf alırdım, tasarlardım..

 2. Teobookers Teobookers

  okadar bir telefon için uğraşyolar o hatayı nasıl gözden kaçırıyorlar anlamış değilim

  1. kaçırmamışlar.. düşünün bundan 1 yil sonra iphone 6'i neden almak isteyesiniz? çok geliştiği için mi? tekrar düşünün.. öyle büyük bir gelişme beklemeyin kaldiki iphone 5'de bile öyle ahım şahım bir değişiklik yok. ee telefonunuz eskimiş olucak her tarafi çizik kirik vs sizde ister istemez 'aa yenisi güzelmiş' deyip yenisini almak isteyeceksiniz ve elma her zamanki gibi tüketicisine sadece 1 isirik aldirip tadini damaginizda birakarak size elmayi asla bitittirmemek için yeni yollar ariyacak.

 3. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  webrazzi , bir drop test yapaydın da göreydik .

  Yapılmışını buldum tamam tamam merak etmeyin , hadi bakalım ; http://www.youtube.com/watch?v=6M5q5TRuAsY&feature=g-logo-xit

  1. videoya göre iphone daha sağlam. ama kasasının boyası çabuk kalkıyor. belki tıpkı araba çiziklerinde olduğu gibi, çizilen kısımları siyaha boyamak için özel bir kalem üretirler ;)

 4. Selin Akgül Selin Akgül

  iPhone 5 kılıfı için Mochacase.com'u önerebilirim, özellikle bayanların dikkatini çeken kılıfları var :)