Galata İş Melekleri'nden inploid.com'a yatırım geldi

Galata İş Melekleri'nden inploid.com'a yatırım geldi

Dragons Den Türkiye‘de aldığı yatırımla adını duyuran ve Wired 100 listesine giren inploid bu kez Galata İş Melekleri (Galata Business Angels) üyeleri’nden yatırım ve mentörlük desteği aldı.

Bilgi ve tecrübe paylaşım platformu olarak hizmet veren ve Nisan ayında yenilenen inploid'in Galata İş Melekleri üyelerinden yüzde 30 hisse karşılığında 300.000 TL yatırım aldığını öğrendik ki bu da girişimi 1 milyon TL değerlemesine ulaştırıyor.

Yatırım sonrası inploid kurucuları Serkan ve Hakan Köse'nin hisse oranı yüzde 17,5'erden toplam yüzde 35 olmuş. İlk yatırımcı Nevzat Aydın ise artık yüzde 12,5 hisse sahibi.

Bu yatırımın bazı önemli yeniliklerin kapısını açacağını, Türkiye'nin önemli girişimcilerinin de dahil olduğu GBA'nın, inploid'in uluslararası sulara açılması için çaba göstereceğini öğrendik.

Hatırlarsanız  bu sene Mayıs ayında Webrazzi Startup'12 etkinliğinde sahne alan Galata Business Angels Genel Sekteri Ayşe İnal’ın Galata Business Angels’ın 6 girişime yatırım yaptıklarını ve Haziran ayında bu rakamın 9′a ulaşacağını paylaşmıştı. inploid yatırımı planlananlar arasıda mıydı bilmesk de GBA'nın yeni yatırımlara imza atması sevindirici.

Kısaca bahsetmek gerekirse inploid, içeriği kullanıcı tarafından geliştirilen bir soru-cevap platformu. Kullanıcılar ilgi alanlarında veya merak ettikleri konularda sorular sorup cevap alabiliyor, bilgi birikimini genişletiyor. Dilerseniz inploid'i Webrazzi Ofisi'ne de konuk olan Serkan ve Hakan Köse'nin ağzından da dinleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.