Emlak Ofisim: Sahibinden.com'dan emlakçılara özel servisler [Güncelleme]
Seri İlanlar

Emlak Ofisim: Sahibinden.com'dan emlakçılara özel servisler [Güncelleme]

Türkiye'nin en büyük ilan servisi Sahibinden.com, yeni açtığı Emlak Ofisim servisiyle direkt olarak emlak ofislerine hizmet sunmaya hazırlanıyor. Emlak ofisleri için online bir asistan olarak lanse edilen sistem, bana kalırsa daha çok bu alandaki şirketlere hizmet satışı sağlamak üzerine geliştirilmiş bir modül.

Emlak ofislerinin Sahibinden üzerindeki ilanlarını ve müşterilerini de yönetebildiği modül aynı zamanda emlak ofislerinin web sayfalarını oluşturmalarına imkan tanıyor. Sahibinden'in ilan altyapısını kullanan web sayfasında emlak ofisleri kendi alan adlarını kullanabiliyor.

Şu anda ücretsiz olarak hizmet veren Emlak Ofisim servisi, gördüğümüz kadarıyla bir süre sonra 399 TL (aylık veya yıllık belirtilmemiş) ücret ile hizmet vermeye başlayacak. 

Şu anda iki emlak ofisi için hayata geçirilmiş web sayfalarından gördüğümüz kadarıyla içerisinde temel fonksiyonları barındıran bir alan oluşturulmuş. Sahibinden.com'un ilan altyapısının kullanılması tabii ki buradaki en büyük avantaj olacak ancak şu anda emlakçılara sunulan temaların yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Tasarımsal olarak biraz daha zenginleştirilmesi gereken servis, sunacağı web sitelerinde rama motoru optimizasyonunu da garanti ediyor. Ancak bu konunun öne çıkarılması emlakçılar için farklı beklentileri de beraberinde getirebilir.

Kayıt anında emlak ofislerinin alan adlarını da hediye eden Sahibinden.com, bu servis ile henüz kendisini kullanmayan emlak ofislerini (kaldıysa) bu şekilde ulaşabilir.

Aylık 22 milyon tekil ziyaretçi ve 2.5 milyara yaklaşan sayfa görüntülemesi yapan Sahibinden.com'un Emlak Ofisim servisi, web sitesinden büyük beklentileri olmayan sadece ilanlarını yayınlamak gibi temel bir ihtiyacı gidermek isteyen emlak ofisleri için kullanışlı bir servis olacaktır. Aynı modülün farklı iş grupları için de uygulanması sanırım gelecekte Sahibinden.com tarafından bekleyebileceğimiz bir hareket olacak. Benim ilk tahminin aynı modülün galeriler için hayata geçirileceği yönünde :)

Güncelleme: Öğrendiğimiz kadarıyla Sahibinden.com'un yeni servisi Emlak Ofisim servisi edimsel.com'un satın alınmasıyla sahibinden.com'a dahil olmuş. Edimsel.com adresine girdiğimizde de şirketin Sahibinden.com'a katılmasıyla ilgili metin bizi karşılıyor.

Yorumlar (15)
 1. Yusuf Ethem Yusuf Ethem

  emlakjet.com , firmaların kendi alan adlarıyla bir site istediklerini farketmiş ve burada kendine niş bir alan açarak uzun süredir de bu modeli başarıyla götürüyordu. Sahada, sahibinden.com un sürekli karşısına çıkmış olacak ki , aynı modeli kopyalamışlar.

  1. Tolga Kabataş Tolga Kabataş

   kesinlikle doğru bir tespit..

 2. Nihat Can Nihat Can

  tebrikler çok başarılı bir çalışmaya benziyor

 3. Arayüz 1990 dan kalma olmaz ve biraz fonksiyonel olursa mükemmel olur. Gerçi bu haliyle bile sahibinden.com ürünü olduğu için fazlasıyla ilgi çekecektir.

 4. Onur Kadıoğlu Onur Kadıoğlu

  sahibinden.com ismiyle çelişiyor artık =)

  1. evet, sahibinden.com'da emlakçı ilanı: "Dakika bir gol bir" :)

 5. Nejat Yakup Nejat Yakup

  Edimsel.com döneminden beri yakınen takip ettiğim bir proje. Emlakjet gibi rakiplerinin çok ilerisinde bir altyapı ve teknolojiye sahip olduğunu düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda çok daha gelişeceğine inanıyorum. Emlak sektörünün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır.

  Ayrıca tasarımdan öte emlak ofislerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak altyapıyı sağlamaları bence en önemli faktör. Yeni tasarımları entegre etmeleri çok zor bir iş olmasa gerek. Başarılar diliyorum.

 6. İl seç, ilçe seç... Hangi devirde yaşıyoruz? Ne iphone/android ne GPS teknolojileri ne de online haritalar yokken de bu siteler aynı böyle idi. Nereye kadar? Türkiye'nin tüm emlakçı siteleri birbirine benziyor. Logoya çatıyı geçiren emlak(çı) sitesi yapmış.

  1. Emin ol kullanıcıya il, ilçe seçtirmesen, ip location ile bulsan kullanıcı o siteyi beğenmez.

   1. Berk Kerpiç Berk Kerpiç

    Artı olarak beceremeyedebilir. Sahibinden'in iPad uygulamasını indirdim çok başarılı mesela. Yaptıklarında oluyor yani bence bu ürün tamamen ücretsiz olduğu için iş modeli gereği yerleştirmemişler. Yoksa ellerinde harita üzerinden search yapan bi alt yapı zaten var.

   2. Sanıyorum şu an Türkiye'de IP'den şehir bulmak çoğu zaman zaten doğru sonuçlar vermiyor. Kaldı ki kullanıcılar illa bulundukları yerde gayrimenkul arayacaklar diye bir kural da yok. Ben "emlak arama harita üzerinde olmalı" demek istedim sadece, IP falan karistirmadan.

 7. Yasin Hayta Yasin Hayta

  Html ve kaynak kodlari cok temiz gozukuyor basarilar diliyorum bence gec kalinmis bir uygulama olmus ama bu eksiginide kapatti sahibinden. Emlakcilarin sitelerini sunmak ve barindirmak cok onemli bir koz. İpleri direk eline almis oluyor

 8. Özkan Mengükan Özkan Mengükan

  sahibinden.com emlak ilan portalını şiddetle kınıyorum emklakçılardan yıllık iyi bir para alıyorsunuz iyi güzel sayenızde işte yapıyoruz ama burda sahibinden adı üsütünde ilan verilmesinede karşıyım biz emlakçıları gerçekten zor durumda bırakıyor eminimki benim gibi düşünen bi çok emlakçı var müşteri artık emlakçıya vermiyor dairesini direk sahibinden ilan giriyor alıcıda burda emlakçıya bakmıyor direk sahibinden alıyorr.

  1. Orhan Sustam Orhan Sustam

   Sahibinden ilana mal sahibi giremezse yeni rakip site oluşur insanları buraya yönlendirir.O zaman emlakçı sitesi mal sahibi sitesi önce içimizdeki resmi olmayan emlakçılar bu sitede sayfa açtırılmalıdır.sokaklarda herkezin bir emlakçı sitesi var.sitenin geleceği için sahibinden.com üyelerini dikkatli seçmesi gerekir.ayda bir ilan süresi daha kısa tutması lazımki yılsın bir kurumsal emlakçıya işini teslim etsin yoksa adımız çıkmış kaça markalar alır başını gider bizde arta kalanlarla uğraşıp dururuz herkeze bol kazançlar sağlık dilerim

 9. Trabzon Emlak Trabzon Emlak

  Artık tüm sitelerde var bu özellik. İlerleyen günlerde pek bir cazibesi kalmayacak.