Fizy ücretli üyelik modelini açtı! [Güncelleme]
Müzik

Fizy ücretli üyelik modelini açtı! [Güncelleme]

Fizy'nin 'premium' üyelik modelini hayata geçireceğini 2011'in sonunda haber vermiştik ve bugün Fizy'yi açtığımızda bu yeniliğin hayata geçtiğini gördük.

Fizy'nin arama alanının altına dizilen sekmeler söz konusu yeniliklere dair ön bilgi veriyor. Hemen bu yeniliklere bir göz attığımızda Fizy'nin beklenen çıkışı yaptığını ve mobile ayak uydurmaya başladığını görüyoruz.

'Freemium'a tıkladığımızda Fizy'nin merakla beklediğimiz, ücretli ama reklamsız (sıfır reklam) yeni üyelik tipini yayına aldığını görüyoruz. Bu modeldeki ek özellikler ise şunlar;

Görsel ve işitsel tüm reklamlardan uzak bir Fizy, daha fazla müzik modu seçeneği (mood+, 11 yeni mod) ve bunlara mobilden erişim, yeni fizymixler (ne olduğunu aşağıda açıklıyorum), çalma listelerine mobilden erişim ve düzenleme, özel (vip) albümlere öncelikli (1 gün önce) erişim ve özel konserleri canlı olarak bilgisayardan veya mobilden seyretme ayrıcalığı.

Bir hafta ücretsiz olarak deneyebileceğiniz ücretli üyelik modelinin fiyatını göremiyoruz fakat kısa sürede açıklanacağını umuyoruz aşağıda bulabilirsiniz. Turkcell'in operatör ayrımı yapmadığını ekleyelim. Yani Fizy bir Turkcell servisi olmadı. Diğer yandan mobile dönük yeniliklerin Turkcell tarafından ücretsiz modelde koşulsuz şartsız sunulmasını beklerdim.

Fizymix yeniliğinden de bahsedelim. Fizymix, tekil dinlemesi ücretli 1 saatlik parça serilerinin adı. Yani bir bakıma Fizy'nin potborileri, karışımları. Ücretli üyeliğe geçtiğinizde tüm Fizymix'lere sınırsızca erişebiliyorsunuz.

Fizy 2.0'dan sonra bazı eleştiriler gelmişti ama şu anda Fizy'nin sorunsuz çalıştığını gözlemliyorum ve tabii ki yorumlarınızı bekliyoruz. :)

Ücret tarifesi

Fizy'nin ücretli üyelik tarifesi aşağıdaki şekilde. Standart üyeliğe reklamsız kullanım ve yeni moodlar dahilmiş. Diğer seçenekler ek ücretlerle satın alınabiliyor. Yani tüm özellikler 1 ay için 8 TL'ye alınabilirken, 12 ay üyelikte 6 TL'ye düşüyor.

 

Yorumlar (17)
 1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

  Levent Erim ve ekibine tebrikler, çok çalıştılar bizzat şahit oldum :)

 2. Eskiden sadece Fizy kullanırdım, sonrasında Fizy 2-e geçtiğinde bazı sorunlar yaşanıyordu ve aniden yurtdışına kapattılar. Böyle bir durumda ücretli Grooveshark daha iyi.

 3. Emre Anıl Gözel Emre Anıl Gözel

  Freemium abone oluyorsunuz sonra fizymix sekmesine geldiğinizde tekrar freemium abone olmanızı istiyor. Hata mı var sorun bende mi anlamadım. Ama iki kez telefonuma gelen iki farklı şifreyi girdim ama olmadı.

 4. Gujan Şen Gujan Şen

  Üyelik paketlerinin fiyatları ile ilgili bilgi verilmediği yazılıyor fakat premium services'ın içerisinde 1 aylık 3TL, 6 aylık 15TL ve 12 aylık 27TL olduğu sitede yer alıyor.

  Mikro-Ödeme seçeneği ile üyelik satın alınabiliyor.

 5. "dünyanın en hızlı müzik arama motoru" olduğunu iddia eden fizy üyelik modeline geçiyormuş, bu nasıl arama motoru anlayışı anlamadım.

 6. konser ve albüm olayı güzel ancak diğer hizmetleri almamak için ne yapmak gerekiyor mesela ben sadece konserleri dinlemek istiyorum diyelim?

  1. aynen ya :) sadece konseri almak istesek yıllık 27 + 9 mu yapıcaz?

 7. iPhone uygulaması yayından kaldırılmış mı? Appstore'da bulamıyorum çünkü

 8. Fizy kendi ayağına sıkmaya devam ediyor. Önce yurtdışından girişlere kapat, ardında premium modele geç üstelik çok daha hoş ve kullanışlı ve tüm dünyaya açık olan rakiplerinizi göz ardı ederek. Grooveshark bu durumda Fizy'den çok daha karlı ve kaliteli.

 9. Sosyalmedya Sosyalmedya

  Grooveshark'a erişim halen yasaklı.

  Fizy dışarıya kapalı Grooveshark içeriye. En iyisi www.google.com/disco adresinden şarkıcı ismini yazarak otomatik liste oluşturmak heralde, internet hızı yavaş olanlar içinde geriye pilli el radyoları kalıyor artık.

 10. İphone uygulamasında herhangi bir üyelik modu bilamadım ben o nolacak?!

 11. Firat Sez Firat Sez

  Maalesef cok basit, kullanici dostu bir program Turkcell'in alimindan sonra bir o kadar karisik hale geldi.

  Onlarca basit ve bir o kadar rahatsiz edici hata var. Bunlar nasil gorulemiyor hayret. Yaklasik 10 farkli playlist'im vardi, uyeli versiyonunu da gordukten sonra artik bir beklentim kalmadi.

  Ana sayfasi search olan bir baska web sitesi var mi:) Fizymix deki sarkilar ise gercekten komik:)

 12. Volkan Özen Volkan Özen

  bu kadar alternatif varken neden hala fizye takılıyor bu millet, birde o doldurdukları reklamdan para istiyorlar :) grooveshark.com, wobio.com, thesixtyone.com vs. vs. varken neden hala para istiyorlar anlam veremiyorum

 13. telif ödedikleri için para almak zorundalar tabi. diğer alternatifler grooveshark, bira.fm, web.io vs. yasal değiller bildiğim kadarıyla. yazık oldu güzelim global projeye :) kapandığı sıra çok daha iyiydi bence

  1. Hasan Tahsin Hasan Tahsin

   Şimdi şöyle Kemal dostum; BiraFM, hiçbir kazanç veya fayda sağlamadan yürütülen, kullanıcılarına üyelik, kendi playlistlerini yaratma ve arşivleme hakkı vermeyen ve özellikle reklam almayan bir sitedir. Bu açıdan henüz müzik dernekleriyle yasal hiçbir derdi yoktur (başvurulmuştur). Grooveshark'ın halihazırda yasaklı oluşunu bir kenara koyarak, Fizy ve diğer servislerin sorunu, bir kere reklam alma ve üye toplama işine girdiklerinden, derneklerle olan "yeni" anlaşmaları karşılayacakları profesyonel paralı çözümlere yönelmeleridir aynen dediğin gibi. Ama fizy en nihayetinde sadece gelişmiş bir arama motorudur. Henüz bug cehenneminden kurtulamamışken, projeyi genişletip eğreti özellikler eklemekte bir anlam göremiyorum. Ha bu arada yasal bulmasan da BiraFM'i de saydığın için teşekkürler :)

   1. rica ederim :) yasal olduğunu şimdi öğreniyorum. ama içeriği groovesharktan almıyor mu bira.fm? benim vurgulamak istediğim nokta telif problemi olmayanlara yapılan ikiyüzlülük ve haksız rekabet. örneğin groovesharkın yasal olmayıp tr den erişiliyor olması. onlar ücretli üyeliğini burdaki üyelere satıyorlar. yasaklı oluşunu bir tarafa nasıl bırakalım? ha, fizynin projeyi eksikleri varken genişletme hırsı olmamış katılıyorum

   2. sorun paket fiyatlarının az olup olmaması değil ücretli olup olmadığıdır. Sonu ücretsizden ücretliye geçen çoğu hizmet gibi hüsran olacaktır.

    Abes bir örnek olacak ama aklıma şu an daha iyisi gelmiyor. Çoğumuz facebook kullanırız. Facebook ayda 1 liralık paket halinde sunulsa, kaçımız üye kalır?