Girişim Ofisleri - Endeavor Türkiye - Webrazzi TV
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri - Endeavor Türkiye - Webrazzi TV

Program dizimide bu hafta küçük bir değişiklik yaptık ve bir girişimi değil, yüksek potansiyeli olan girişimcilere destek veren uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor'ın Türkiye ofisini ziyaret ettik. Ümit Öncel ve Nephan Baykal'ın kılavuzu, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Didem Altop. Diğer girişim ofisi ziyaretlerimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yorumlar (20)
 1. firma gezisi ayağına firmasını tanıtanlar yokmu

  :F

 2. Sevgili Webrazzi Ekibi, Endeavor'a verdiginiz bu keyifli tanitim firsati icin cok tesekkur ederiz! Size, girisimcilere, gonullu rehbelere ve tum paydas kurumlarimiz kapimiz daima aciktir. Saygilarimizla, Endeavor Turkiye Ekibi

 3. Tatil Yerleri Tatil Yerleri

  Heyecanla beklediğimiz girişim ofisleri bu sene hayal kırıklığı yarattı :( Bildiğin reklam bu.

  1. Ne yani girişim ofisi olunca reklam olmuyor mu, işin ucu her türlü reklama çıkıyor:) .Önemli olan yine girişim ile ilgili bir ofisin tanıtılması bence...

  2. Bunu söyleyen birisinin hayatta girişim yapacağına inanıyorum. Kendimi webrazzi ekibinin yerine koyuyorum ve şunları derdim herhalde diyorum.

   Bu iş al kamerayı çek gitsinle mi oluyor? Bu işin Kamerası var Ümit'in maaşı var ışığı var, montaj için çalışanı var, aracı var, benzini var. Bunlar bedava mı da reklamsız olacak ? Azda olsa reklam olmayacak mı ? Webrazzi nasıl yaşayacak içindeki insanlar nasıl maaş alıp eve ekmek götürecek. Bunları düşünüyor musunuz acaba ?

   Uzman TV de hemen hemen benzer bir ekipman ve mantıkla hareket ediyor kara gecmesi ne kadar olmuş bi ersan özerin yazdıklarına bakın.

   Ellerinize sağlık gayet güzel gidiyor.

 4. Sulh Tekin Sulh Tekin

  Girişimciler listesinde yer alan Emre Mermer iflas etmişti. Yeteri kadar destek olunmadı mı? Google; emre mermes iflas.

 5. Arkadaşlar ne reklamından bahsediyorsunuz ? Girişimci olmak isteyenler için umut kaynağı bu video. Böyle yatırımcıların türkiye'de olması ve tanıtılması kadar güzel ne olabilir ?

 6. Resmen reklam almışsınız ve tepki yorumlarını da yayınlamıyorsunuz.

 7. Diyelim ki reklam, ne olacak?

  Olmayan bir şeyi varmış gibi mi gösteriyorlar? Yanıltıcı içerik mi sunuyorlar? Bu internet denilen şey insanın içinde, taa derinlerdeki muhalifi ortaya çıkaran bir icat. Girin haber portallarına, yapılan yorumların çoğu olumsuz görüştür.

  1. Bir şey olmaz tabii. Kimse ölmez, kimse para kaybetmez. Sadece her şeyin bir çıkara dayanmasını ve yalanlarla yaşamayı kanıksamış oluruz.

   Herkes medyanın yalanlar üstüne kurulu olduğunun ayırdına varacak kadar medya okur-yazarı olmak zorunda değil. Yine de konvansiyonel medyanın aksine insanlar internette biraz samimiyet arıyor. Reklam ile içeriğin daha net ayrıldığını sanıyorlar. Fakat son 1-2 yıldır birbirine karışmaya başladı bunlar. Haber siteleri reklamları haber kılığında sunmaya başladılar vs. Bunların hiçbirinin o reklamı yapanlara fayda sağladığını düşünmüyorum. Pop-up ile banner çıkarmaktan bile daha itici oluyorlar.

   "Girişim ofisleri"ni izlemek için para mı veriyorum da konuşuyorum? Hayır. Fakat bu sayfadaki tam 20 reklam bannerını görüntülememin yanında videonun reklam olduğunu anlayana kadarki zamanımı ve full dikkatimi de veriyorum. Bundan sonra haber ve videoları farklı gözle değerlendirir daha çabuk kapatırım. İsteyen de istediği reklamı yapar.

   1. Webrazzi'nin tarihi boyuncu hiçbir zaman advertorial yayın yapılmamıştır ne yazı içeriğinde ne de video programlarında. Bu programımız da reklam kaygısıyla hazırlanmamıştır. Yorumunuz genel medya yapılanması için bir görüşe göre belki doğru olabilir ancak Webrazzi özelinde iddialarınızın gerçekliği yok ne yazık ki.

    Ayrıca direkt ticari kazanımı olmayan girişimcilere destek amaçlı bir derneği konu edinmekle nasıl bir reklam yapmış oluyoruz kim ne kazanıyor merak ediyorum.

    Son olarak tepki yorumlarını yayınlamıyor olsaydık sizin yorumunuzu da yayınlamıyor olurduk öyle değil mi?

 8. Girişim ofislerini takip ediyorum fakat webrazzinin kendi ofisini görebilecezmi yada yayınlandıda benim haberimmi yok.Birde küçük girişimlere yer verirseniz güzel olur.Birde Firmaların kuruluşu pek anlatılmıyor bence.Mesela ortaklar nasıl bir araya geldi.Nasıl çalıştılar.Bize kuruluşu lazım bence.Yinede güzel teşekkürler webrazzi.

 9. Teşekkür ederken bile thank you demesini yadırgadım açıkçası.Türkiyede değilmiyiz yoksa.

 10. Eren Yağdıran Eren Yağdıran

  Videonun bir reklam oldugunu düşünmüyorum ama 2 defa izlememe rağmen gerçekten girişimciye network dışında nasıl yardımcı olabildiklerini pek anlayamadım.Sanırım belli bir miktar ciro yapıp , Endeavor'a başvuruyoruz.Eğer seçerlerse , daha fazla ciro yapmamız için bize network sağlıyorlar.Didem hanım

  uzun süre yurtdışında kalmış olacak ki yabancı dilinin hala baskın olduğunu görüyoruz. 10 yıl önce olsaydı belki etkileyici olabilirdi.

 11. Webrazzi girişimler için bir fırsat olan bir kurumu yayınlıyor siz reklamdan bahsediyorsunuz

 12. Ful Indir Ful Indir

  Gerçekten bu bölümler çok faydalı , teşekkür ediyoruz webrazzi ekibine

 13. Didem hanım her an bir Soul şarkısı patlatacakmış gibi duruyor :) Endeavor ön gereklilik olan ciro tabanını biraz daha aşağı çekse pek güzel olur..

 14. Burak Üçüncü Burak Üçüncü

  Didem Hanım çok pozitif fakat Türkçe başlayan konuşma sanki birden İngilizce devam edecekmiş gibi izledik :)

 15. Valla Didem hanım'ı bıraksalar da ingilizce konuşsaymış :) Çok acı çekmiş video'da. Seviyorsa gitsin konuşsun bence..