Aktivite Gezegeni: Buldum Buldum bu kez aktivite hediyeciliğinde büyüyor

Aktivite Gezegeni: Buldum Buldum bu kez aktivite hediyeciliğinde büyüyor

BuldumBuldum.com ile başarılı bir çıkış yapan Orbital Teknoloji bu kez aktivite hediyeciliği işiyle yeni bir başarı yakalamak istiyor. Şimdilik BuldumBuldum.com çatısında yoluna devam eden AktiviteGezegeni.com 2. yılında daha hızlı büyümek niyetinde.

Buldum Buldum'un kurucusu Güçlü Gökozan'dan aldığımız bilgiye göre AktiviteGezegeni.com 1 sene önce aktivite hediyeciliği (gift experiences) sektörüne giriş yapmış. Türkiye'nin 8 farklı şehrinde* ve Kuzey Kıbrıs'ta hizmet veren girişim 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Şu an 220 aktivite satışta ve Ağustos sonu hedefi bu sayısı 300 aktiviteye, yıl sonunda ise şube sayısını 12 çıkarmak.

Bu alandaki ilk sitelerden olan girişim 500-600 sipariş seviyesine çıkmış. Özel aktivitelerin paket halinde sunulduğuna da şahit olduğumuz bu pazarda Aktivite Gezegeni aktiviteleri ayrı olarak satıyor. Sitede hem bireysel aktiviteler hem de grup aktiviteleri yer alıyor.

Bu sektörün Türkiye'deki büyüklüğü hakkında net bir bilgimiz yok ama yurtdışında milyonların döndüğünü biliyoruz. Aktiviteler arasında en çok satılanların adrenalinle bağlantılı olduğunu ve sıradan hediyelere göre çok ucuz olmadığını söylemek mümkün ama şirketlerin çalışan motivasyonu için özellikle yemek kurslarını tercih etmeleri de önemli bir ayrıntı. Diğer perakende kanallarında da satışa başlamayı hedefleyen AktiviteGezegeni.com artan iş hacmiyle önümüzdeki aylarda kendini Buldum Buldum'dan ayırmak istiyor.

Aktivite satan grup alışveriş sitelerinin yanında bu kategoride Momento ve Çiçek Sepeti'nin bir kolu olan Magicgift'in varolduğunu hatırlıyoruz. Umarım rekabetin artmasıyla daha farklı aktivitelere ve daha uygun fiyatlarla erişilebilir.  :)

*İstanbul, Antalya, İzmir, Aydın(Kuşadası dahil), Bolu, Denizli, Muğla(Bodrum ve Fethiye dahil) ve Nevşehir

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.