Momento.com.tr: Hediye kartında saklı özel deneyimler
Arama
Eğlence

Momento.com.tr: Hediye kartında saklı özel deneyimler

İnternette hediye aramaları ne ölçüde sonuç veriyor bilmiyorum ama Momento adlı girişim hediye arayışlarına farklı sonuçlar sunmak için bekliyor. Momento’nun satışa sunduğu özel hediye kartları e-ticarette yeni bir kanal açıyor.

Zeynep Dağlı tarafından kurulan Momento, kullanıcılarına 50 ile 110 arasında değişen onlarca seçenek sunuyor. Heyecan, Hobi, Kişisel Bakım, Gurme ve Otel kategorileri altında sunulan hediye paketleri, hem webden hem de çeşitli satış noktalarında satın alınabiliyor.

Hediyeyi alan kişiye de Momento kitapçından istediği aktiviteyi seçmek ve doğrudan servis sağlayıcısını arayıp rezervasyon yaptırmak kalıyor.

Kurumsal şirketler, grup alışveriş pazarında olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor. Momento, kurumsal şirketler için de çeşitli paketler sunuyor. Fiyat ölçeği 25 TL’den 500 TL’ye kadar olan uzanıyor. Özellikle kurumsal pazarda yapılacak uzun süreli anlaşmalar, 560 bin TL sermaye ile kurulan Momento’ya ciddi bir kazanç sağlayabilir gibi duruyor.

Momento’nun hediye alışverişine farklı bir renk katacağına şüphe yok. Diğer yandan Tangocard gibi, markalara ait hediye kartı satışı yapan girişimlere fikir vermesi de olası. Hatta hediye kartı pazarının büyümesi Cardpool gibi hediye kartı alım-satım girişimlerine imza atılmasını da tetikleyebilir.

E-ticaret sektöründe farklı girişimlerin artması sevindirici ve bu yıl da pazarın hızlı büyüyeceğini işaret ediyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. mert meriç dedi ki:

  çok başarılı bir çözüm bence, daha da büyüyecekleri de kesin.. başarılar

 2. IsBilenAdam dedi ki:

  Bu is tutar.

 3. Ant Ekşiler dedi ki:

  Momento bayaa bir süredir bulunmakta, başarılı bir firma.

 4. bcakir dedi ki:

  Biraz daha takla attırmışlar grup satış olayına.

 5. Tuğca Eker dedi ki:

  Projenin yabancı muadilleri var mıdır acaba? Taze, başarılı ve deneysel bir iş fikri gibi geldi. Kullanım detay ve grafiklerini, kullanıcı yorumlarını merak ettim doğrusu.

 6. Burak Polat dedi ki:

  Hediya kartı sistemi retaillerlara gelmeden online’a gelmesi güzel kafaymış, zaten hediye kartı sistemini neden kimsenin tutundurma için kullanmadığını anlamazdım… güzel girişim başarılar diliyorum

 7. peace dedi ki:

  gereksiz birsey! yani sonucta hediye ceki bircok online magazanin kendine özel hediye ceki var! sadece iste muhabbet olsun diye birsey yapilmis! kimse kusura bakmasin artik kusmak geliyor icimden! yani avrupada olan 8 senelik seyler simdi yapiliyor! cok gelismemiz lazim cok arkadaslar!

Bir Yorum Yazın