Magicgift.com: Çiçek Sepeti hediye paketi işini büyütüyor
Girişim

Magicgift.com: Çiçek Sepeti hediye paketi işini büyütüyor

Çiçek Sepeti'nin kurucusu Emre Aydın e-ticaret pazarında yeni bir girişime adım atmak üzere. Magic Gift, hediye paketi modeli ile farklı deneyimleri kullanıcılarına sunan bir girişim olacak.

Birbirinden farklı ve eğlenceli deneyimler sunan bir hediye paketi servisi olarak tanıtılan Magic Gift 2011'de kurulmuş. Öğrendiğimiz kadarıyla daha önce hizmet veren ve kullanıcılarını memnun eden girişim sağlık hizmetlerinden bilgisayar eğitimlerine kadar farklı hediye paketi seçenekleri sunuyor.

Magic Gift, daha önce Çiçek Sepeti'nin bir iştiraki olarak grup alışveriş sitelerinde çeşitli fırsatlar sunmuştu. Dolayısıyla farklı bir alan adıyla hizmet veriyor olmasına karşın Magic Gift operasyonu Çiçek Sepeti içinde yürütülüyor olabilir. Zira Frutation.com.tr de Çiçek Sepeti'nin bir  hizmeti olarak hizmet veriyor.  Frutation'ın Emre Aydın'ın ayrı bir girişimi olduğunu öğrendik. Amazon, Çiçeksepeti'ne yaptığı yatırımda Magic Gift'i ne kadar hesaba kattı bilmiyoruz ama gelen yatırım Emre Aydın ve ekibini hediya kartı/paketi alanında büyümeye itmiş görünüyor.

Hatırlarsanız Momento'nun bu kategoride yaptığı çıkış üzerine Türkiye e-ticaret pazarının farklı girişimlerle büyümeye devam edeceğini söylemiştik. Aslında benzer girişimler bir süredir pazarda var ancak yavaş yavaş adını duyurmaya başlıyor.

Magic Gift ile ilgili yeni bilgiler alır almaz sizinle paylaşacağız.

Yorumlar (9)
 1. Can Talaylı Can Talaylı

  Momento çıkış mı yapmış? Adamlar battı ya :)

  Bu tür girişimlerin Türkiye'de tutmayacağını düşünüyorum. Yurt dışında tutan herşey Türkiye'de tutacak diye bir kaide yok.

 2. Fikir Sahibi Fikir Sahibi

  ben magicgifti hiç beğenmedim momentonun aynısı içerik bile aynı hiçbir farklılık yok

 3. Ethem Budak Ethem Budak

  Aynı şekilde Momento'nun durumu iyiye gitmiyor ve Magic Gift'in Türkiye'de işi gerçekten çok zor. İş modelinin bu şekilde tutmasını beklemek büyük macera. Bu sunumla olacak iş hiç değil zaten de, bekleyip göreceğiz Emre Aydın'ın piyasa planını.

 4. Momento Momento

  Can Talaylı, Ethem Budak selamlar,

  Türkiye'nin ilk hediye deneyim paketi Momento olarak sektörümüzün büyüyor olması bizler için son derece gurur verici. Bir önceki seneye oranla aylık bazda satış rakamlarımızın 8.2 kat artış göstermesi bir diğer taraftan hizmet sağlayıcısı yelpazemizin ülke genelinde artarak genişlemesi büyümemizi en net ortaya koyan trendler arasındadır. Daha önce Çiçek Sepeti bünyesinde çalışmış veya hizmet vermiş olmanız görüşlerinizi şekillendiriyor olabilir kanaatindeyiz. Ancak yenilikçi bakış açısıyla Magic Gift'in de Türkiye'deki hediye deneyim paketi sektörüne büyük katkıları olacağı görüşündeyiz. Keyifli Momento'lar !

  1. Ethem Budak Ethem Budak

   Selamlar,

   Çok daha iyi olmanızı umarım, zira kimse ile bir problemim yok ve kimsenin kötülüğünü de istediğim yok. Yanlış anlaşılmamasını rica ederim. Ülkemiz adına başarılı çalışmaları izlemek bana oldukça keyif vermektedir. Belirli deneyimlerime aldığım duyumlara dayanarak bir eleştiride bulunmak istedim.

   İyi çalışmalar dilerim.

 5. Oray Adalı Oray Adalı

  Bu girişim güzel gibi de, Türkiye'de tutar mı, muamma...

  Çiçeksepeti'nin kendi çiçek işi çok güzel. Ama Frutation'dan sonra Magicgift'le ikinci çuvallamasını da böylece görmüş olacağız sanırım.

  Bilmeyenlere duyurulur: Frutation'dan şimdiye kadarki zararları 2 milyon usd'ye yaklaşmış deniyor. (Ama yine de zararın gerçek boyutunu kendileri birinci elden açıklasın tabi)

 6. Anil Yalcin Anil Yalcin

  Merhaba;

  Magic gifti gecen eylul esim dogum gunumde hediye aldiginda tanimis oldum. 2 gun once de kullanmak icin aradim. Tum gun bilgierime ulasmaya vs calistilar. Son olarak bana hediye edilen urunun artik satilmadigini ve bana yeni bir paket yolluyacaklarini soylediler. :) Bekliyorum bakalim nasi birsey gelecek. 1 sene bile surdurulemeyen baglantilarla cok uzun soluklu bir is olabilecegini dusunmuyorum.

 7. Trentemoller Trentemoller

  bir magic gift maduru olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. 1 aydir hediyeyi alabilmek icin ugrasiyorum. Surekli oyaliyorlar. Ne hediyemi alabiliyorum ne de parami geri alabiliyorum. Bu kafayla is yapmalari cok zor

 8. Bursa Çiçek Bursa Çiçek

  momento'nun durumu gerçekten ortada.nedense profesyonellerde bile mevcut işi geliştirmek yerine zamanla yeni işlere atılma heyecanı ortaya çıkıyor.bunu anlamak gerçekten çok zor.magic gift başarısızlığı sanırım mizu ile toparlanacak gibi..