Magicgift.com: Çiçek Sepeti hediye paketi işini büyütüyor

Magicgift.com: Çiçek Sepeti hediye paketi işini büyütüyor

Çiçek Sepeti'nin kurucusu Emre Aydın e-ticaret pazarında yeni bir girişime adım atmak üzere. Magic Gift, hediye paketi modeli ile farklı deneyimleri kullanıcılarına sunan bir girişim olacak.

Birbirinden farklı ve eğlenceli deneyimler sunan bir hediye paketi servisi olarak tanıtılan Magic Gift 2011'de kurulmuş. Öğrendiğimiz kadarıyla daha önce hizmet veren ve kullanıcılarını memnun eden girişim sağlık hizmetlerinden bilgisayar eğitimlerine kadar farklı hediye paketi seçenekleri sunuyor.

Magic Gift, daha önce Çiçek Sepeti'nin bir iştiraki olarak grup alışveriş sitelerinde çeşitli fırsatlar sunmuştu. Dolayısıyla farklı bir alan adıyla hizmet veriyor olmasına karşın Magic Gift operasyonu Çiçek Sepeti içinde yürütülüyor olabilir. Zira Frutation.com.tr de Çiçek Sepeti'nin bir  hizmeti olarak hizmet veriyor.  Frutation'ın Emre Aydın'ın ayrı bir girişimi olduğunu öğrendik. Amazon, Çiçeksepeti'ne yaptığı yatırımda Magic Gift'i ne kadar hesaba kattı bilmiyoruz ama gelen yatırım Emre Aydın ve ekibini hediya kartı/paketi alanında büyümeye itmiş görünüyor.

Hatırlarsanız Momento'nun bu kategoride yaptığı çıkış üzerine Türkiye e-ticaret pazarının farklı girişimlerle büyümeye devam edeceğini söylemiştik. Aslında benzer girişimler bir süredir pazarda var ancak yavaş yavaş adını duyurmaya başlıyor.

Magic Gift ile ilgili yeni bilgiler alır almaz sizinle paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.