Windows 8'in resmi çıkış tarihi açıklandı
Etkinlikler

Windows 8'in resmi çıkış tarihi açıklandı

Daha piyasaya çıkmadan hakkında araştırmalar yapılan ve işletim sistemine uygun cihazlar üretilen Windows 8'in, çıkış tarihi resmen belli oldu. Microsoft üst düzey yöneticilerinden Steven Sinofsky, Windows 8'in 26 Ekim 2012'de piyasaya sürüleceği açıkladı.

Microsoft'un her yıl düzenlediği Worldwide Partner Konferansı'nda piyasaya sürülecek olan yeni işletim sistemi için geri sayım da başlamış oluyor. Bu haftadan itibaren yeni işletim sisteminin kullanıcılarla buluşmasına yaklaşık 14 hafta kaldı.

Windows 8, Microsoft için çok önemli bir yere sahip. Çünkü Microsoft mobil ve bilgisayar işletim sistemlerini birbirine entegre ederek daha sinerjik bir platform yaratmayı amaçlıyor. Masaüstü işletim sistemleri pazarında dünya çapında lider olan Microsoft'un, aynı başarıyı akıllı cihaz işletim sistemlerinde gösteremediğini hatırlatmak istiyoruz.

Microsoft'un geçen sene yayınladığı konsept video işletim sistemlerinin gelecekte nasıl olacağına dair ipuçları veriyor. Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)
 1. Hakan Öztürk Hakan Öztürk

  :) biraz komik geldi doğrusu, kimseye ulaşamayan sadece işletmelerle sınırlı kalan surface olayı gibi :) windows 8 güzel olur umarım. Tablet dışında masaüstü için de köklü değişiklikler olması gerekir.

 2. Ilker Ilgen Ilker Ilgen

  Microsoft diğer işletim sistemleriyle eşit koşullarda rekabet etmiş olsaydı ne olurdunun cevabını yine kendisi veriyor.

  Mobil pazardaki yetersizliği ve yaygınlaşamaması aslında Masaüstü pazarda kendisine altın tepside sunulmuş pazarın alışkanlıklarını değştirmek istememesinden kaynakladnığı anlaşılmıştır.

  Microsoft' un ömrü sunumlarında kullandığı bu videolardaki cihazların MS tabanlı olmasına yetmeyecek.

  Dünya da birçok yazılım dili artık Linux ve türevlerinde daha kolay, hızlı ve güvenli birşekilde çalışacak uygulamalar geliştirilmesine imkan sağladı. Android 'in ve Apple sağladığı başarı ile pazarın MS tabanlı değil Linux tabanlı olacağını söyleyebilmek için Nostradamus olmaya gerek yok.

  Masaüstündeki savaşın galibinide Linux 'un ve Android 'in ve Apple 'ın mobil pazarda sağladığı başarı ile belirlneceğini göreceksiniz.

  Kısaca.

  Microsoft'un kapalı ve kuşkucu yapısı ( her kullanıcıya potansiyel korsan gözüyle bakması ve BSA ile çok sıkı fıkı olması) internet üzerindeki başarısızlığını BENİM DEDİĞİM OLACAK diyip Internet Explorer' ı "W3C yi tanımıyorum" diyerek çok önemli başlıklardaki (css3, html5, svg,js ) desteği vermemesi nedeni ile "EEAAHH BE SENİNLEMİ UĞRAŞACAĞIM" dedirttiği son kullanıcı ve web yazılımcılarını çileden çıkartması ile Mozilla ve Chrome 'a kaptırdığı pazar payını ve Google gibi paylaşımcı ve internetin ne olduğunu yeniden anlamamızı sağlayan şirketlerin sayısının artması MS 'in SONUNU KENDİ KENDİNE GETİRMESİNE NEDEN OLACAK.

  Kısaca 10 yıldan fazladır kullandığım UBUNTU ' mu Windows 90'a bile değişmeyeceğimi şimdiden söyleyebilirim.

  "MS" Tedavisi olmayan bir hastalıktır.