Auvintage.com: Ünlüler dünyasından e-ticarete sürpriz bir giriş
E-Ticaret

Auvintage.com: Ünlüler dünyasından e-ticarete sürpriz bir giriş

Türkiye'de ünlü isimlerin internet odaklı girişimlere adım atmaya başladığını biliyoruz. Bu kategorideki girişimciler arasına katılan son isim Cem Yılmaz'ın eşi Ahu Yağtu oldu. Yağtu auvintage.com ile yeni bir e-ticaret deneyimine adım atacak.

Daha önce secondchanceist.com ile eski/klasik giyim ürünleri satmaya başlayan ve bunların bir kısmını Markafoni ve Limango'da satışa çıkaran Yağtu, Cihangir'deki bu mağazayı kapatarak auvintage.com'a odaklanıyor. Girişim Cem Yılmaz'ın da katıldığı özel bir tanıtım daveti yaptı ve 1 Aralık'ta kapılarını açacak.

Auvintage.com'da neler olacak derseniz Ağtu'nun önceki tecrübelerinden fikir almak mümkün. Ama daha geniş bir vizyon olduğu da ortada. Klasik ve bazı konsept tasarımcılar ürünlerini kendi marka veya kreasyonlarını ile satabilecek. Ürünün inceleme, fotoğraf çekimi vb ek işlemler Au Vintage tarafından gerçekleştirilecek. Bu satışlarda ürünlere özel fiyatlandırma/komisyon oranları belirlenecek.

Herkes 'eskilerini' satabilecek

Ayrıca siteye üye olan her kullanıcı 2. el eşyalarını Au Vintage ekibinin onayından geçtikten sonra satışa sunabilecek. Yani siz de elinizdeki eski (ebeveynlerinizin, dede ve ninelerinizin) kıyafetlerini kıyafet, takı, ev eşyası vb. ürünleri Au Vintage üzerinden satabileceğiniz anlamına geliyor.

Ahu Yılmaz oyuncu/model olması nedeniyle sanat/moda dünyasının içinde. Bu da reklam ve film çekimlerinden çıkan 2. el kostümlerinin sitede satılmasını kolaylaştıracak. Sitede satış yapan her kullanıcı ürünlerini bağış amaçlı sergileyebileceği gibi özellikle film ve reklam kostümleri tarafında sosyal sorumluluk anlamında adımlar atılacak. Hali hazırda secondchanceist.com'un da ANAÇEV'e destek olması da bunun bir göstergesi.

Ünlülerin kıyafetleri de AuVintage'da olacak

AU Vintage'da ünlülerin eski kıyafetleri de ayrı bir kategoriyle yer alacak. Hem kişisel eskilerimiz, hem de sahne dünyasında kısa süreli kullanım için hazırlanan kıyafet, eşya dekor vb. ürünler de değerlendirilecek. Ancak Au Vintage'ın konsepti düşünülürse ekrandaki.com gibi dizi oyuncularının kıyafetlerini sıfırdan satmayacağını ve bu tür girişimlere rakip olmayacağını, kendi yolunda ilerleyeceğini söyleyebiliriz.

Projenin geliştirme tarafıyla Cem Yılmaz'ın dijital ajansı olan ve sinema dünyasıyla yakından çalışan elmalma ilgileniyor ki bu sürpriz değil ve projenin sosyal medyayı aktif kullanacağını gösteriyor.

1 Aralık'tan AU Vintage'da neler olacağını ve ünlülerin internet girişimciliği macerası takip edeceğiz. Ancak bu tür girişimlerin doğru stratejilerle e-ticarete yeni bir ivme kazandıracağını da söylemeden geçmeyelim.

Yorumlar (8)
 1. Cem Yilmaz'in esine "nasil yani, bildigin bitpazari" diye espri yaptigini tahmin/hayal edebiliyorum ve kendisine katiliyorum.

 2. Satmak İstiyorum' u tıkladıktan sonra gelen uzunca formu kaç kişi doldurmuştur acaba mearak ediyorum.

 3. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  Daha açılışına 3 ay olan, ne inovasyon ne de yatırımcının background'unda en ufak bir girişimcilik içeren, özetle hiçbir kalifikasyonu olmayan bir projenin, sadece sahibi Cem Yılmaz'ın eşi diye Webrazzi'de boy göstermesini kınıyorum. Burası Habertürk'ün magazin sayfası olmamalı.

  1. Mustafa Mustafa

   kesinlikle katılıyorum, ünlülerin bu piyasaya girmesi gayet normal çünkü harcayacak para var ama proje yoktu,, internet ve eticaret göz kamaştırıcı bir sosyete oyuncağı olacağa benziyor...

   1. aynen bende katılıyorum işin içinde ünlü ve onun parası prestii oldumu projenin hiç önemi yok açılmadan da heber oluyor hatta en dandik projede olsa webrazziye konu oluyor biz webrazzi ye türkiyenin ilk ve tek taraftar sosyal medyasını fenerliysen.com açtık dediğimizde daha yenisiniz haber niteliği taşımıyorsunuz diyorlardı ama biz en azından açtık ve 20 günde 1500 üye ye ulaştık cem yılmaz daha açmamış bile bu adaletsizlik webrazzinin iş etiği böylece daha da anlaşılmış oldu neyse bir gün gelir onlar bizim peişimizden koşarlar haber yapmaya o zaman bakacağız.

   2. Metin Ülkü Metin Ülkü

    Auvintage haberinin yapılmasına bişey diyemem ama sizin siteye bir göz attım da bunu Webrazzi'ye yazsalardı söylenilmedik söz bırakılmazdı. Webrazzi'ye mail atmadan önce sitenizin tasarımına bir el atmanızda fayda var.

 4. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

  Vintege da ne demek yahu? Ne yapıyorlar bunlar? E-bebek gibi normal mağazanın sanal dünya ayağı olursa güzel proje. İnternetten bakıp beğendiğini mağazadan alırsın ya da internetten ön anlaşmayı yapıp sonra mağazaya satarsın. Ama insanlara ikinci eli bizzat göstermeden netten satmak zor. Belki güven veren gerçek bir mağaza olursa olabilir. Cem Yılmaz'ı yanına almış ama ikinci elin espirisi olmaz. Kokar, mokar paran boşa gider sonra...

 5. Ayakli Rehber Ayakli Rehber

  Alisveris sitesiyle ilgili sikayetleri ve tavsiyeleri ayakli rehberde yayina alacagiz..