Sina Afra, Nevzat Aydın ve Arda Turan Ortaklığında Dikey E-Ticaret Girişimi: Lidyana.com

Sina Afra, Nevzat Aydın, Saffet Ulusoy ve Peak Games ile sosyal medya şirketi Krombera'nın kurucu ortağı Hakan Baş'ın ortakları arasında yer aldığı ve takı/aksesuar alanında hizmet vereceğini duyduğumuz şirket bugün itibariyle resmen kuruldu.
Sina Afra, Nevzat Aydın ve Arda Turan Ortaklığında Dikey E-Ticaret Girişimi: Lidyana.com

Sina Afra, Nevzat Aydın, Saffet Ulusoy ve Peak Games ile sosyal medya şirketi Krombera'nın kurucu ortağı Hakan Baş'ın ortakları arasında yer aldığı ve takı/aksesuar alanında hizmet vereceğini duyduğumuz şirket bugün itibariyle resmen kuruldu. Yatırımcılarından sağlanan toplam 2 milyon TL fonla kurulduğunu öğrendiğimiz şirketin resmi kayıtlardaki kuruluş sermayesi ise 100.000 TL. Şirkette İsmet Ömer Öztanık ve Göçe Kabatepe de ortaklar arasında. Hakan Baş ve Onur Kınay'ın kurucu ortakları oldukları şirketin bir de çok dikkat çeken "ünlü" bir yatırımcısı var...

Arda Turan İnternet Yatırımcısı Oldu!

Girişimin dikkat çekici olmasının bir sebebi de futbolcu Arda Turan'ın ilk internet yatırımı olması. Evet, duyduğunuz doğru, Arda Turan Türkiye'nin ilk "ünlü (celebrity)" internet yatırımcısı oldu. Amerika'da ünlü oyuncu Ashton Kutcher'ın internet girişim ve yatırımlarını Webrazzi okuyucuları takip ediyordur. Artık Türkiye internetinin de bir Ashton Kutcher'ı var demek herhalde yanlış olmaz.

GÜNCELLEME 1:

Şirketin ortaklarından Hakan Baş ile görüştüm. Kendisi hissedar olarak Peak Games'de kalacağını ama operasyonel olarak artık Lidyana'da olacağını bildirdi. Peak Games'den ayrılışının ise herhangi bir problemden kaynaklanmadığını sadece yeni bir girişim heyecanından dolayı bu yöne kaydığının altını çizdi.

Lidyana.com'un odaklanacağı alanlar için de girişimin 1000 TL altı takı, aksesuar ve bujiteri ürünlerine odaklanacağını, pırtalantaya odaklanmayı düşünmediklerini bildirdi.

Arda Turan ortak olduğu için Sinem Kobal'ın Lidyana.com ile çalışacağı bilgisini de yine Hakan Baş'dan aldık.

Henüz yayında olmayan Lidyana.com'un girişinde sitenin yapacağı işi net olarak açıkladığını düşündüğüm şu mesaj yer alıyor:

Dünyanın en seçkin takı ve aksesuar markaları ile size özel tasarımlar uygun fiyat ve hızlı teslimat ile lidyana.com'da. Sizi açılıştan önce haberdar edebilmemiz ve fırsatları herkesten önce yakalayabilmeniz için email adresinizi iletmeniz yeterli.

Henüz sıcağı sıcağına bir duyum olduğu için detayları öğrenemedik ama hızlıca ilgili kişilerle konuşup konuyla ilgili detayları bu yazıda güncelliyor olacağız. Bu süreçte siz dilerseniz siteden ilk haberdar olanlardan olmak için e-posta kaydınızı yaptırabilirsiniz.

GÜNCELLEME 2:

Henüz resmi kayıtlarda internette güncellenmeyen önemli bir bilgi de şirketin ortaklık yapısı. Aşağıda özel olarak aldığımız Lidyana ortaklık yapısı ve hisse oranlarını paylaşıyoruz. Resmi kayıtlarda güncelleme olduğunda son halini kontrol edip gerekirse bu yazıda güncelleme yapacağız.

Yukarıdaki tabloda da görebildiğiniz gibi şirketin büyük ortağı Hakan Baş ve %40'a yakın hissesi bulunuyor. Arda Turan ve Saffet Ulusoy ise girişimde kişi başına %10,60 hisse almışlar.

Sina Afra tabloda da görebildğiniz gibi kişisel olarak ortak değil. Markafoni'nin diğer ortakları Ahmet Sarı ve Tolga Tatari ile sahip oldukları Akinon üzerinden Lidyana.com'a yatırım yapmışlar ve %10 hisse sahibi olmuşlar. Buradan da anladığımız şu ki, Akinon'u Lidyana Yönetim Kurulu'nda Sina Afra temsil edecek.

Şirketin yatırımcıları arasında dikkat çeken bir diğer isim de YemekSepeti.com kurucucularından Nevzat Aydın'ın ise %2 hissesi bulunuyor.

Hakan Baş'dan aldığımız bir diğer özel bilgiye göre 100.000 TL sermaye ile kurulan şirket aslında hissedarlarından toplam 2 milyon TL'lik bir fon oluşturmuş.

İlgi çekecek ve sektör için heyecanlı bir girişim olarak gördüğüm Lidyana.com ile ilgili yeni bilgiler geldiğinde yazıyı güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.