Socialbakers Haziran 2012 Türkiye Raporu [İnfografik]
İnfografik

Socialbakers Haziran 2012 Türkiye Raporu [İnfografik]

Soialbakers Haziran ayı Türkiye raporunu açıkladı. İstatistikler bu kez biraz farklı. Fark da Webrazzi'nin sponsor olduğu LeWeb Londra etkinliğinde Socialbakers tarafından duyurulan Socially Devoted.

Socially Devoted rakamları bir şirket açısından çok önemli. Bu istatistiklerde, müşterilerden gelen sorunların yüzde kaçına cevap verildiği belirleniyor. Türkiye'de bu tarz lider firmaları da görebileceğiniz infografiği haberin devamında inceleyebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri konusunda en fazla soru alan ve bu markaların sorulan soruların kaçına cevap verdiği bilgisinin de yer aldığı 'socially devoted' markalardan üçü telekomünikasyon firmaları: Avea, Turkcell ve Samsung. Bu da mobilin liderliğini açıkça ortaya koyuyor. Diğer iki marka ise Trendyol ile Money Club Kart'ın Facebook sayfaları.

Yorumlar (3)
  1. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

    Socially devoted brands sıralamasında Turkcell'in response rate'i yüksek olmasına rağmen Socialbakers Avea'nın ajansı olması nedeniyle Avea'ya kıyak geçmiş.

    1. Sıralama orana göre değilde, verilen cevap sayısına göre yapılmış. Kaldı ki oranlarda açık açık yazıyor. Gizli değil. Herhangi bir kıyak göremiyorum ben :)

  2. Selcuk Celik Selcuk Celik

    Maalesef socialbakers dan daha fazla bekliyor insan. Bu rakamlar çok basit. Fan sayısı ve like sayısı hiç önemli değil. Esas önemlisi duygu analizi ve like edenlerin kaç tanesi olumsuz konuşmuş ve firma kampanyasına ve iletilerine kaç kişi yorum yaparak olumsuz görüş bildirmiş ve neden? Firmanın zayıf olduğu kısımlar ne? Kadın erkek, web-mobil, lokasyon, klout score (kişi önem derecesi) vb hiç bilgi yok. gidip %100 Türk yazılımı olan ve amatörce yazıldığını bildiğim ancak çok profesyonel bilgi veren socialmediagent.com a baksınlar..