HTML5'in dünü, bugünü ve yarını [İnfografik]
Mobil

HTML5'in dünü, bugünü ve yarını [İnfografik]

Mobil'in gelişi de aynen böyle olmuştu, "Mobil geliyor, Mobil yükselişte" bağırışları yankılanıyorken Mobil biz farketmeden gelmişti. Şimdi aynı durum HTML5 için de geçerli. HTML5 geleceğin değil, bugünün teknolojisi. Facebook, Apple, Google... Neredeyse tüm büyük teknoloji şirketlerini yakından ilgilendiren bir konu: HTML5 ve sağladığı avantajlar.

Daha önce paylaştığımız gibi mobil cihazlarda uygulama ekosisteminin önüne geçmeyi (son olarak App Center) hedefleyen Facebook için HTML5'in önemi çok farklı. Apple ve Google ise söylemeye gerek bile yok, mobil penetrasyonun önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

HTML5 aslında yazılım geliştiriciler için çok yeni, bilinmedik bir teknoloji değil. Web geliştirmesi yapan herkesin halihazırda biliyor olduğu HTML'in üzerine birkaç küçük kısıtlama ve birçok yeni özelliğin gelmiş hali. İnfografikde ise web teknolojilerinin tarihsel geçmişinden tarayıcı uyumluluklarına kadar birçok detayı görmeniz mümkün.

html5

Yorumlar (3)
  1. explorerin durumu tam komedi

  2. Burdaki yazi ile hic ilgili degil, ama bildigim soru-cevap sitesi olmadigindan burada sorayim dedim , nasil olsa webrazzi takipcileri business-ten de anliyorlar:

    Turkiye'de acaba business FM var midir ? varsa hangi frekansata veya web site adresi nedir ?

    simdiden tesekkur ederim

  3. Piyasada adam gibi bir html5 parser, renderer falan yok. Nasıl işleyeceğiz biz bunu?