Skype 250 milyon kullanıcıya ulaştı
Arama Servisleri

Skype 250 milyon kullanıcıya ulaştı

En çok kullanılan gerçek zamanlı iletişim platformlarından Skype  yükselişini sürdürüyor. Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alınan Skype 250 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

New York Times gazetesine konuşan eski Skype CEO'su yeni Skype Bölümü Müdürü Tony Bates, Microsoft satın almasından sonra kullanıcı sayısı bazında büyümenin devam ettiğini söyledi. Bates, Skype'ın özellikle son yedi ayda büyük yol katettiğini, toplamda yüzde 26 büyümeyle 250 milyon kullanıcı sayısını geçtikleri ifade etti.

Microsoft'un Skype'u satın almasından sonraki süreci değerlendiren Tony Bates, şirketin kimliğini ve anatomisini korumaya özen gösterdikleri bilgisini veriyor. Bates, "Gelecekte de büyüme hızımızı kaybetmeyeceğiz" iddiasında bulunuyor.

Tony Bates hakkında küçük bir anektod paylaşmak istiyoruz. Bates, Microsoft anlaşmasından sonra hiç değişmemişe benziyor. 8.5 milyar dolarlık anlaşmadan sonra Bates, aynı masasında ve aynı bilgisayarıyla çalışıyor. Bates'deki tek değişikliğin Microsoft kimlik kartı.

Skype'ın gelecekte daha hızlı büyüyeceğine biz de katılıyoruz. Bilindiği üzere Microsoft, platformu Windows Phone ve Xbox 360'lara entegre etmeye çalışıyor. Bu projeler, Skype'ın büyümesine kuşkusuz önemli ölçüde ivme kazandıracak. Windows Phone'lu Nokia akıllı telefon satışlarının artması Skype'ın büyümesinde önemli bir rol oynacağını düşünüyoruz.

Yorumlar (3)
  1. İsa Koç İsa Koç

    Kullanma oranınada bakmak gerek. Zira Live messenger'ın da 350 milyon kullanıcısı olmasına karşın popüler olduğu zamanlarda ortalama 50 kişilik arkadaş listesinin %40'ı günde 5 saat online olup aktif olarak kullanılıyordu. ama skype'da durum öyle değil. Haftada 3-4 kişi ancak online yakayabiliniyor. Belkide ülkemizde tutulmamış olabilir.

  2. Volkan Çallar Volkan Çallar

    Skype bence en iyi haberleşme platformu. Biz iş yerinde de kullanıyoruz. Yalnız yeni versiyonlar çok zayif, hem tasarım hem sağlam bağlantı konusunda kalite çok düştü. Geçenlerde eski versiyon yükledim, çok daha iyi oldu.

    Uygulamada fena değil, her yerden herkes ile ücretsiz görüşebiliyorsun. Görüntülü konuşma daha da keyifli oluyor.

  3. Türkiye'de internet bağlantı ücretleri çok yüksek ve kotasız diye kampanya sadece Avea ve Vodafone'da var. Ben aile bireyleri ile skype üzerinden konuşuyorum hepsi de sürekli online. Skype rakiplerine oranla ses ve görüntü kalitesi daha iyi.