Fizy'ye 96 gün sonra Apple'dan onay geldi
Uygulamalar

Fizy'ye 96 gün sonra Apple'dan onay geldi

Kullanıcıların yaklaşık 100 günden beri beklediği Fizy iPhone güncellemesi nihayet App Store'da yerini aldı.

Fizy 2.0'ın Şubat ayında yeni web tasarımıyla yayına girdiğini paylaşmıştık. Ancak Fizy o günden beri iPhone uygulamasının güncellemesi için Apple'dan onay alamamıştı. Hatta Fizy ekibi iPhone uygulamasının ara yüzüne bir sayaç koyarak, Apple'a olan sitemlerini kullanıcılarıyla paylaşmıştı.

Üzerinden tam olarak 96 gün geçtikten sonra Fizy 2.0 iPhone uygulaması yayına girdi.

Fizy ekibinin güncelleme açıklamasına 'everyting' yani 'herşey' notunu düştüğünü paylaşmak istiyoruz. Çünkü açıklamada olduğu gibi Fizy tasarımında hemen hemen herşeyin değiştiğini söylemek mümkün. Detaylı aramalar, radyo seçeneği ve logo gibi birçok değişiklik yer alıyor.

Radio seçeneğinin Fizy uygulamasındaki en dikkat çekici özelliklerden olduğunu söyleyebiliriz. Ancak servis şu anda kullanımda değil; Fizy ekibi radyo servisinin yakında hizmete gireceğini bir notla belirtiyor.

Güncellemeyi yükledikten sonra müzik dinlemek için 'play' tuşuna bastık ve birçok şarkıda sorun yaşadık. Uygulama bazı şarkıları yüklemekte sorun yaşıyor. Bunun yanı sıra bozuk çalma ve uygulamanın kapanması gibi sorunlarla da karşılaştık. Uygulama yeni yayına girdiği için doğal olarak bazı aksilikler olacaktır. Fizy ekibinin kısa bir sürede bu hataların üstesinden geleceğini düşünüyoruz.

Fizy, iPhone ile beraber Android uygulamasını da güncelledi. Hemen hemen iki platform için de tasarımlar birbirine benzer. iPhone'lar için yeni Fizy'i buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (12)
 1. Ayhan Şahin Ayhan Şahin

  Gerçekten hiç uygulama yapmamış olsak, ya da ne bileyim yollamamış olsak Fizy'in kendini kullanıcılar nezdinde şirin gösterme çabalarına biran olsun kanabilirdik sanırım.

  Bu 96 gün içerisinde acaba kaç kere revizyon istemiş Apple bunu da söylesin Fizy ekibi. Sanki adamlar 96 gün hiç bakmamış uygulamaya.

  Uygulamaya gelince...

  Arama yapacağım bir tane ara butonu koyulmamış klavye üzerine... Bitti tuşu, ya da enter neyse arama fonksiyonunu triger etmiyor... İlla ki ekran üzerindeki üçgene basmanız gerekiyor.

  şarkılar wifi'de bile çok zor geliyor...

  playlist olayı yok. daha doğrusu paralısında varmış ama o da çok yakında geliyormuş. dalga geçer gibi...

  1. Levent Erim Levent Erim

   selamlar ayhan,

   ben levent erim, fizy genel müdürüyüm ..

   apple dan onay bekleyen app 7 kere değişik ama asla kod yada tasarımsal olmayan sebeplerden reject edildi .. bunun yanı sıra 96 gün evvel yüklenen fizy app inin şarkıları çektiği DB ve source larda ciddi değişiklikler yaşandı ama maalesef bu versiyon o değişikliklerden yararlanamadı ..

   sonuçta premium servis ile yayınlanacak olan yeni update ile burada yazılan yazılmayan her türlü bug fixlenmiş olacak ..

   dalga geçmek istesek bunu app ile yapmazdık emin ol !

   1. Ayhan Şahin Ayhan Şahin

    Selam Levent,

    Apple'da çalışan adamların zaman zaman keyfi uygulamalarının olduğunun farkındayım hepimizin başına geliyor da yazıdan mağdur edildiğiniz gibi bir sonuç çıkartıyorum ben. Rica edeceğim tüm dünya bize karşı edebiyatını yapmayın. Arkasında ciddi bir emek olan, ciddi para harcanmış bir iş için böyle bir reklama ihtiyacımız olmamalı.

    Uygulama ile ilgili de, madem içinize sinmemiş uygulama, bu 96 gün içerisinde geliştirme yapmışsınız son halini alsaydınız daha iyi olurdu yayına. Ben öyle yapardım. Doğru da bu.

    Şimdi bunu çıkarttık tam olmadı ama düzelticez... Iphone kullanıcıları için tam doğru tercih değil sanki. Ya da ne yaparsak Turkcell push'uyla bir yere getiririz zaten diye mi düşünüyorsunuz bilemedim. O da bir tercih.

    Teşekkürler

    Ayhan Şahin

   2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Merhaba Levent Bey,

    madem 96 gün içerisinde servislerde değişme oldu o zaman siz de kodunu değiştirseydiniz? Apple'ın normal onay süresi 3-12 gündür. Eğer onaya yolladığınız süre içinde kod değişikliği gerekirse geri çeker, kodu değiştirir ve tekrar gönderirsiniz.

    bence app.store dan kaldırıp kodu değiştirip tekrar yollayın. olumsuz eleştiri duyacağıma 1 hafta fazladan beklemeyi tercih ederim.

    1. Klavyede Ara butonu yok

    2. parça arama alanında gizli bir X var. Yanlışlıkla basıldığında girilen metni siliyor.

    3. sonraki parçaya geçmek için 15sn bekliyorum ki kabul edilebilir zamanın çoook ötesinde. Bu hali ile app kullanılmaz durumda. (nitekim sildim)

    4. sonraki parça butonunun yanında ne işe yaradığı belli olmayan bir kalp var. basıyorum ama bir iş yaptımı, sonra mı yapacak, yoksa önce üye mi olmalıydım belli değil

    5. neyse sonraki güncellemeye kalsın

   3. Ahmet Turan Cen Ahmet Turan Cen

    "dalga geçmek istesek bunu app ile yapmazdık emin ol !"

    Kullanici tepkisinin sekli ne olursa olsun, urunun genel mudurunun verecegi cevabin sekli bu mu olmali? Kullanicilarinizla niye laf yetistirip kavga ediyorsunuz ki, insanlari urununuzden uzaklastirmak mi istiyorsunuz?

    Sonucta kullanicilarinizin kaygilarini ve sikayetlerini yanitlayip halkla iletisim yapiyorsunuz. Bu sikayeti alip vereceginiz cevapla sikayetin etkisini tersine cevirecek olumlu bir izlenim birakmak yerine negatif algiyi derinlestiriyorsunuz.

    Turk siyasetcisinin son yillarda iyice keskinlesen, dunya standartlarindan iyice uzaklasip herseyin en iyisini kendisinin yaptigina inanan ve tersini dillendirene ofkelenen tarzinin buraya da yansidigini gormek uzucu. Kendine guvenen adam neden ofkelensin ki? Bu durum degismek yerine iyice kaniksanip yayginlasiyor ki bu ufuk daraltan birsey.

  2. Canan Altindas Canan Altindas

   Ahmet Bey eleştirinize ben de katılıyorum. Levent Bey yorumun tarzını beğenmese de bunu kişisel olarak algılamamaydı. Ne de olsa burası bu konuların konuşulduğu bir forum.

 2. iPhone Fizy uygulamasi benim icin gelmis gecmis en berbat uygulamalar arasinda. Bir de cikmis diyorsunuz ki 96 gun onaylanmamis, mağduriyet olmuş cart curt... Birakin ya, adam gibi calisan bir uygulama gelistirilsin sonra cikilsin karsimiza.

 3. fizy'nin facebook hesabında kullanıcılara cevap yazanın kim olduğu ortaya çıkmış oldu böylece hahahahaha

  1. Mevlüt Çavuş Mevlüt Çavuş

   Arda süper teşhis :)

 4. Twitturk uygulaması 7 günde onaylandı. Hatta 3. Gün çok ufak bir düzeltme yapıp tekrar göndermiştik.

  96 gün 7 reject için bile fazla geldi bana. Acaba tam nedenlerini öğrenme şansımız var mı?

 5. (15.35)Demin uygulamayı yükledim.

  (15.36) bilindik bir grup aradım sonuç bulunamadı.

  (15.37) 2dk'da uygulama 4 kere çöktü.

  (15.38) ilk şarkımı 10sn yüklenme süresinden sonra dinlerken uygulamada geri tuşuna bastım diğer fonksiyonlarına göz atmak için uygulama 5sn sonra tekrar çöktü.

  (15.40) uygulamayı sildim.

 6. Ömer Faruk Ak Ömer Faruk Ak

  Merhaba Levent Bey,

  Android uygulamanızın neden Vodafone Smart Tab 10'a yüklenmediğini sorabilir miyim? Fizy, Turkcell'in diye mi cihaz seçiyor yoksa tabletlere genel olarak mı sunmuyorsunuz? Sunmayı ne zaman düşünüyorsunuz?