Facebook'ta Instagram esintileri
Mobil

Facebook'ta Instagram esintileri

Facebook'un Instagram'ı 1 milyar dolara satın alması, belki de bu yıl ilk çeyreğinin en önemli satın almalarından biri olarak tarihe geçti, çok konuşuldu, Instagram'ın değeri çokça tartışıldı.

Bizim gözümüz ise, Instagram'ın kurulduğu günden beridir fotoğraflar ve fotoğraf paylaşım alışkanlıkları üzerinde yarattığı değişimleri ve kısa zamanda elde ettiği know-how'ı, Facebook'u nasıl aktarmaya başlayacağında.

Satın alma ile birlikte, Facebook ve Instagram entegrasyonunun güçleneceği tahminleri de sonuç vermeye hemen başladı.

Instagram'ın Android versiyonunun çıkmasının ardından gerçekleşmesi ve sonrasında ise Facebook Mobile için ortaya çıkan filtreler, Instagram'ın Facebook içindeki varlığını hissettirmeye hemen başladı.

Instagram bir mobil uygulama ve etkisinin öncelikle mobil tarafta hissedilmesi de oldukça normal. Yeni gelişme ise, Facebook'un mobil uygulama tarafının çehresini tamamen değiştiren, oldukça sıkı bir gelişme. Fotoğrafların tüm ekrana yayılarak yayınlanmaya başlayacak olması. Facebook'a mobil üzerinden giren kullanıcılar mutlaka hatırlayacaktır, eski yapıda görseller oldukça ufak gözüküyordu.

Yukarıda  da görebileceğiniz değişiklik sonrasında, Facebook mobil taraftaki görseller artık daha geniş gözüküyor. Bu, hem mobil kullanımdaki görsellerin değerini arttırırken, hem de mobil reklamcılık açısından önemli bir değer taşıyabilecek bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Yine Facebook'un mobil uygulaması üzerine bu kadar düşmesi, Instagram ekibinin Facebook mobil tarafta olan desteği, Facebook'un diğer konum tabanlı uygulamaları satın almaları mobil kullanıma yatırım olarak değerlendirebiliriz. İlerleyen yıllarda mobil kullanım internet sektörü için herşey olacak.

Yorumlar (1)
  1. bu instagram satın alma mevzuu ve benzeri büyük sükse yapan satın almarın ciddi bir bölümü aslında sahte.Çünkü bu yazılımlar bu kadar para etmez bu kesin peki neden bu kadar para gitmiş.Bir kere kimsenin gördüğü yok parayı.Görseniz bile instagram facebook satın almadan hemen önce yatırım almış.kimler alıyor paravan firmalar face in sahibi olduğu bu firmalar satış rakamını şişirmek için alıyorlar sonra kendi firmalarını satın alan face in cebinden çok para çıkmamış oluyor.Esas amaç borsa açılımı öncesi ciddi bir satın alma yapmış gibi göstermek.çok para cepten çıkmasın diye satın alınacak firma önceden parça parça paravan firmalara aldırılıyor.Daha sonra esas geliştirici %10 gibi bir paya sahipken yazılım alınıyor yani 1 milyar değil 100 milyon cepten çıkmış oluyor.100 milyon gösterilip 1 milyar vurulmuş olunuyor.

    aynısını skype içinde düşünüyorum.8.5 milyar etmez oda maksat ses getirmek.