Bing arama sonuçlarını Facebook ile güçlendirdi [Video]

Bing arama sonuçlarını Facebook ile güçlendirdi [Video]

Microsoft'un arama motoru Bing'in, pazarda agresif büyümeyle ikinciliğe kadar yükseldiğini paylaşmıştık. Bing, konumunu güçlendirmek ve daha da yükselmek için yeni servislerini hayata geçirmeye devam ediyor. Sosyal ağlarla entegrasyonda daha önce birkaç servisini yayına alan şirket, şimdi de Facebook ile eş zamanlı arama sonuçlarıyla pazarda güçlenecek.

Bing'in resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, Bing'de yapılan aramalar Facebook içerikleriyle uyumlu olacak. Facebook kullanıcısı Bing'de bir arama yaptığında arkadaşlarının veya kendi profili üzerinden paylaşılan içerikleri sayfalarını görüntüleyebilecek. Örneğin, Bing'te 'Bağdat Caddesi' araması yapıyoruz. Facebook arkadaşlarımızın Bağdat Caddesi'yle ilgili iletileri arama sayfasının yanında beliriyor.

Arama sayfalarına sadece Facebook'ta paylaşılan içerikler görünmüyor, işin içinde biraz interaktivite de katılmış. Bing kullanıcılarının, arama sayfalarında önerilen Facebook iletilerine yorum yapabilmeleri de mümkün.

Bing'in bu servisi hizmete sunmasının altında aslında düz bir mantık olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar bir yere gitmeden veya bir ürün satın almadan önce mutlaka arkadaşlarının fikirlerini sorar. Bu serviste sosyal ağlar aracılığıyla bunu bir nebze olsa da hızlıca gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.