Yahoo geçildi, Bing'de bayram var

Microsoft, büyük umutlarla yatırım yaptığı arama motoru Bing’ten olumlu dönüşler almaya başladı. Bing, ABD arama motorları sıralamasında bir zamanların en iyi arama motoru olan Yahoo’yu geride bırakarak ikinciliğe yükseldi.

ComScore’un rakamlarına göre Aralık ayında ABD’de gerçekleştirilen aramalarda Bing ve Microsoft’un diğer siteleri 2.75 milyar kez kullanıldı. Bu sonuçla beraber Yahoo ilk defa üçüncü sıraya geriledi. Bing böylece ABD’deki arama trafiğinin yüzde 15.1’ine sahip oldu. Yahoo ise 2.65 milyar arama ile yüzde 14.5 paya sahip.

ABD arama motorları pazarının tartışmasız lideri olan Google ise birinci sırada kalmaya devam ediyor. ABD’liler Google’dan 12 milyar kez arama yaptı. Böylece şirket, toplam pazardan yüzde 65.9’luk pay almış oldu.

Analistler tarafından sıkça eleştirilen ve ‘Microsoft’un baş belası’ olarak anılan Bing'in, Microsoft tarafından 2008’den bu yana online servis ve ürünlere harcanan 7 milyar dolarda büyük payı olduğu da söyleniyor. Ne olursa olsun, Bing'in ikinci sıraya yükselmesinin şirket içinde sevinç yarattığı belirtiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.