Meta Games'in ilk oyunu Bhalamir: Prologue App Store'da yerini aldı
Mobil

Meta Games'in ilk oyunu Bhalamir: Prologue App Store'da yerini aldı

Sanalika'nın kurucu ortaklarından Mehmet Ecevit ile Yağmur Hakan Boğa'nın kurucuları olduğu mobil oyun şirketi Meta Games'in ilk oyunları Bhalamir: Prologue bugün App Store'daki yerini aldı.

Geçtiğimiz aylarda geliştirilmesinden haberdar olduğumuz oyun, aslında geçmiş çağlardan klasik bir kahramanlık hikayesi. Bhalamir karakterini kontrol ettiğimiz oyunda verdiğimiz söz üzerine askerlerle dolu bir kaleden sevdiğimiz kadının babasını kurtarmaya çalışıyoruz. :)

Ücretsiz olarak sunulan oyunda Türkçe dil paketi, tokat kombo ve süper zırh gibi oyunu daha eğlenceli hale getirecek öğeler oyun içi satın alma ile edinilebiliyor. Türkçe dil paketi ile  oynadığım oyun oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor "Kapıları tutun", " Olduğun yerde kal" ve "Öldürün onu" gibi replikler düşman askerler tarafından oldukça sık dile getiriliyor.

Kılıç ve kalkan ile daldığımız askerler arasında hayatta kalmaya çalışıyor ve bölüm sonlarında karşımıza gelen daha güçlü düşmanları (bossları) alt etmeye çalıştığımız oyunda, üç boyutlu modellemeler dikkat çekiyor. Kale kapısında başlayan maceramız kalenin zindanlarına kadar sürüyor ve yaklaşık 40 dakikada iyi bir oyuncu tarafından tamamlanabiliyor.

Meta Games'in ilk oyunu olan Bhalamir: Prologue daha çok konsept bir çalışma olarak planlanmış ve bu amaçla oyun süresi kısa tutulmuş. Yeni oyunları için şimdien çalışmaya başlayan şirketin ilk oyunu hakkındaki yorum ve geri bildirimlerinizi yorumlarda bekliyorlar.

Not: Webrazzi kurucusu Arda Kutsal, Meta Games'in melek yatırımcısıdır. 

Yorumlar (8)
 1. Türkiye sınırlarını aşan kalitesi için tebrik ederim. Türkçe dil paketi muhteşemmm.

 2. Hüseyin Hüseyin

  Bhalamir: Prologue bence Türkiye'de iphone için geliştirilen en iyi oyun. Günde hatırı sayılır derecede mobil oyun oynayan biri olarak çok beğendim.

 3. Wisecolt Wisecolt

  Türkçe dil paketinin 0.99$ yapılması saçmalık. Türk bir firma, önceliği kendi diline vermeli ve bedava olarak sunmalıydı. Parayı bunun yerine başka yerlerden kazanmaya çalışmak daha doğru olurdu. Yanlış bir hareket bana göre. Dil paketini indirmedim, indirmeyeceğim, indirenleri de onaylamıyorum. Yine de emeklerine sağlık.

  1. Ahmet Oncel Ahmet Oncel

   Türkce dil paketini bedavaya mi yaratti bu firma? Kimse dil paketlerini yaratirken emek harcamadi mi? Oyun icin insan gücü gerekmedi mi? Maaslari nasil ödenecek o firmada calisan insanlarin? Senin gibi torrent zihniyetli insanlar oldugu icin Türkiye'deki yazilim sirketleri bir arpa boyu yol gidemiyor, cunku 1.5 liranin hesabini yapan "pinti"lerle dolu etraf.

   1. pintilikle ne alakası var kardeşim. türkiyede türklere türkçeyi parayla satmak ne demek yaa?

   2. Kusura bakmayın ama çok mantıksız konuşmuşsunuz.Kurucuları Türk olan bir firmanın Türkçe dil paketini ücretli olarak sunması paragözlükten başka bir şey değil.

    O zaman oyun dilsiz olarak gelsin isteyen içlerinden bir dili seçsin.Komedi gerçekten :)

  2. Hüseyin Hüseyin

   Türkçe dil paketinin 0.99$ satışa sunulduğunu bilmiyordum. Ben daha önce Amerika'da oyun yapıp İngilizce dil paketini ücretli yapan oyun firması görmedim.

 4. Emre Arslan Emre Arslan

  Gerçekten başarılı bir çalışma, emeği geçen herkese helal olsun. :)