Instagram'ı satın alması ve borsaya açılmasıyla gündemden düşmeyen Facebook, sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettirmeye başladı. Geçen hafta Facebook'un organ bağışı konusuna destek olan uygulamasını tanıttığını paylaşmıştık. Facebook şimdi de askeri personel ve gazileri için düzenlediği projesini açıkladı.

Sosyal ağdan yapılan açıklamaya göre yeni uygulamayla ABD ordusuna mensup askeri personel ve gaziler, aralarında daha kolay bir iletişim kurabilecek. Blue Star Families ortaklığıyla hayata geçirilen uygulama, sadece ABD'de kullanıma açılacak. Uygulama, sadece askeri personel ve gazilere açık olacak. Ancak herkese açık Facebook'a benzer özellikler bulunan uygulamadanın temel farklılığı ise 'zararlı' içeriklerin engellenecek olması.

Yapılan araştırmalara göre ABD'de 2.2 milyon askeri personel ve gazi bulunuyor. Toplam gazi ve askeri personel içerisinde Facebook kullanım oranıysa yüzde 86. Yapılan araştırmaya göre Facebook kullanan askeri personel ve gazilerin yüzde 10'unun uygulamayı aktif olarak kullanması bekleniyor.

Halka arz öncesi gaza bastı diyebileceğimiz Facebook uygulamaları ve satın almaları ardı arkasına duyurmaya başladı. 'Sosyal ağ' tamlamasından da anlaşıldığı gibi şirketlerin özellikle sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeleri gerektiğini düşünüyoruz. Sosyal ağların sadece eğlence platformu olmaktan çıkmaları gerektiğini de sözlerimize eklemek istiyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.