Zaman tüneli şimdi de Foursquare’de
Arama
Lokasyon Bazlı Servisler

Zaman tüneli şimdi de Foursquare’de

Foursquare, Facebook’taki Timeline benzeri bir özellikle, geçmişteki ‘check-in’lerinizi bir araya getiren bir yapı oluşturarak kullanıma sundu.

Foursquare içerisinde oluşturulan History Page sayesinde,  artık check-in’lerinizi yıl ve ay bazında görebiliyorsunuz ve aynı Facebook’un Zaman Tüneli’nde olduğu gibi aşağıya doğru geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz.

Foursquare’in hazırladığı yeni yapı ile birlikte ilk check-in’inizi nereye yaptığınızı, zamanında gezdiğiniz ve gittiğiniz mekanları görmeniz mümkün. Aynı sayfa içerisinde ve sağ tarafta yer alan harita üzerinde ise, check-in olduğunuz tüm yerlerin verilerini rahatlıkla görebiliyor ve takip edebiliyorsunuz.

Yine geçmişinizde check-in olduğunuz yerleri kategorisel olarak aratabiliyorsunuz. Yine arama özelliği dahilinde hangi arkadaşınızla birlikte ya da hangi mekanda olduğunuzu bilgilendiren bir e-posta iletiyor ve verileri paylaşıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. erdal gökhan dedi ki:

  bu zaman tünelini beğeneni görmedim çevremdekilerden. niye bu kadar ilgi gördü ki? pinterest etkisi mi acaba?

 2. webbaharatı dedi ki:

  evet kimse beğenmiyor ama çok mantıklı bir yöntem. klasiklerden kolay vazgeçmiyoruz.

 3. meca dedi ki:

  zaman tüneli kulanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. Bu kadar itiraza rağmen facebook ısrar etti. Bi bildikleri var herhalde. Gelecek planları arasında olabilir. Ama basitlik mükemmelliktir. Facebook artık karmaşık bir yapı haline gelmeye başladı

 4. Ayhan Kocak dedi ki:

  Zaman tünelini en güzel cözen uygulama bence Path’dir.

 5. zaman tünelinden facebook ta neler çektik, sende mi

Bir Yorum Yazın