Yeni iPad sınırsız data paketiyle Turkcell'de
Tablet

Yeni iPad sınırsız data paketiyle Turkcell'de

Piyasa sürüldüğü ilk üç günde üç milyon adet satılan yeni iPad, 2 ay sonra Türkiy'deki kullanıcılarla resmi olarak buluşuyor. Yeni iPad'i satışa çıkaracağını ilk olarak Turkcell duyurdu. 79 TL'den başlayan kontrat paketlerle kullanıcılara sunan Turkcell, sınırsız data paketiyle dikkat çekiyor.

5 Mayıs'ta Turkcell raflarında yerini alacak cihazın 16, 32 ve 64GB modelleri 250MB, 1GB ve 4GB data paketleriyle beraber kullanıcılara sunulacak. Ancak bu noktada sınırsız internet paketinin  kontrat teklifleri arasında bulunması dikkatimizi çektiğini söyleyebiliriz. Sınırız paketin artık GSM şirketlerinin kontrat seçenekleri arasına girmesi Türkiye'de mobil internetin hangi noktaya geldiğini gösteriyor. Sınırsız data paketli Yeni iPad'in 125 TL'den başlayan kontrat taksitleriyle satın alınabileceğini belirtmekte fayda var.

Turkcell'in Yeni iPad kontratlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. "Sınırsız data" paketinde kesin bir alt açıklama vardır. Belirli bir sınırı aştıkran sonra hız düşüyordur. Yoksa Turkcell böyle bir rahatlığı hizmet olarak vermek istemez. Kar edemez...

 2. sınırsız derken, 4GB dan sonra 128kbit e düşen sınırsız mı, yoksa alabildiğine sınırsız mı?

  galiba 128kbit e düşen sınırsız bu.. Günümüzde ortalama bir giriş sayfası boyutunun 300Kb olduğunu düşünürseniz, bu hızda yüklenmesi 18sn kadar sürecektir. Örneğin şu anda bu satırları yazarken benden habersiz olarak hemen yukarıda bir reklam videosu oynamaya başladı. Sınırsız interneti kullanıyor olsaydım bu formu size gönderebilmem bile mümkün olmayabilirdi.

  "Sınırız paketin artık GSM şirketlerinin kontrat seçenekleri arasına girmesi Türkiye’de mobil internetin hangi noktaya geldiğini gösteriyor."; evet gösteriyor, yüksek ücret karşılığı düşük kotalı hizmet, sınırsız kandırmacası ile halkı yanıltma noktası. yani gsm şirketleri için çok da değişen bir şey yok.

  bir wimax vardı, hatırlayan var mı?

 3. Limitsiz pakette, Adil Kullanım Politikası doğrultusunda 15GB aşıldığında, 3G hızı 128 kbps olacak, paket aşım ücreti uygulanmaz.

 4. http://www.att.com/ipad/

  http://www.att.com/esupport/datausage.jsp (What are my options? -> ... your speeds will be reduced if you use 3GB or more (5GB or more for 4G LTE devices) in a billing cycle. ...)

  Tamamen sınırsız data ABD'de bile yok, bizde beklemek şimdilik hayalcilik olur herhalde :) Ki zaten piyasada da ADLS, 3G v.b. aşağı yukarı her şeyde bu tür "alt yazılar" yazar.