YouTube kurucularından yeni girişim: Zeen

YouTube kurucularından yeni girişim: Zeen

Gazete, dergi, kitap ve filmlerhızla dijital ortama taşınıyor ve bu değişim yeni girişimleri de beraberinde getiriyor. Bu anlamda yine inovatif bir fikir, YouTube kurucularından geliyor. Uzun zamandan beri sesi çıkmayan kurucular, Zeen adındaki projeyle kendilerinden söz ettireceğe benziyor.

Fusible.com sitesinde yer alan habere göre YouTube kurucuları olan Chad Hurley ve Steve Chen, Zeen adındaki projeyle kullanıcılara kendilerine ait dergi yaratmak için bir platform oluşturuyor. Zeen.com şu anda kullanıcılara açık değil. Ancak sitede çok yakında kullanıma açılacağı belirtiliyor.   Sitenin altında, kullanıcı adlarının şimdiden rezerve edilmesi yönünde bir uyarı bulunuyor. Dergi meraklılarının kendi adına ait kullanıcı adını şimdiden almasında fayda olacağını söylemek istiyoruz.

Chad Hurley ve Steve Chen ikilisinden uzun yıllardan beri haber alınamıyordu. İkili, 2006 yılında YouTube'u sattıktan sonra Avos adlı bir şirket kurup, geçen sene Delicious'u satın almıştı. Ve o günden sonra ikiliden neredeyse ses çıkmamıştı. Görünen o ki ikili yeni bir girişim için uzun süre beyin fırtınası gerçekleştirmiş.

Şu anda bu girişimin nasıl sonuçlanacağını söylemek zor. Ancak Chad Hurley ve Steve Chen'den kötü bir iş çıkmayacağını kesin.

Sitenin arayüzünü aşağıda görebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.