Restomob.com: Restoran indirimleri 2 liraya cebinizde
E-Ticaret

Restomob.com: Restoran indirimleri 2 liraya cebinizde

Bugün grup alışveriş pazarına adım atmak artık büyük cesaret ve mali güç gerektiriyor. Eski girişimler değişmeye çalışırken Restomob.com gibi farklı girişimler de pazarda kendine yer bulmaya çalışıyor.

Emre Savcı ve Sinem Erdoğdu tarafından hayata geçirilen girişim kendini restoranlara özel ücretsiz tanıtım ve indirim platformu olarak tanıtıyor. Restoranlardan alınan tüm indirim fırsatları, site üzerinde 2 TL karşılığında satışa sunuluyor.

Genç girişimcilerin ödeme tarafındaki tercihi ise projeyi daha özgün kılıyor. Restomob'a üye olan kullanıcılar sadece mobil ödeme ile ödeme yapıyor.

Kredi kartı ile ilgilenmediği için Restomob'un hedef kitlesini kabaca 25 milyon (12 yaş üstü internet kullanıcı sayısı) olarak düşünebiliriz. Restoranlardan hiç bir ücret talep etmediği gibi restoranlar sayfasında sürekli tanıtım imkanı sunuyor. Üyelerine ise düşük bir bedel karşılığında indirimli yemek yeme vb. imkanı sunuyor.

Bu alanda daha geniş hizmet veren MobilHediyem.com'un şimdilik çok parlamadığını biliyoruz ama konu yemek olduğu için Restomob'un hem internette indirim/firsat pazarı adına hem de mobil ödeme adına bir başarı hikayesi olabileceğini söylemek mümkün. Tabii sahadaki pazarlama ekibinin gayet iyi çalışması gerekiyor.

İndirim oranları çığrından çıkmayıp, kuponlar kolay elde edilebilir ve kullanılabilir olduğu sürece grup alışveriş pazarının ömrünün daha uzun olacağını söyleyebiliriz. Bakalım Boğaziçi Üniversitesi HayalEt programında ilk 50 proje arasına giren ve eğitimlerine devam eden Restomob ekibi kendini ne kadar ileri taşıyabilecek.

Yorumlar (5)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Fikir güzel, fakat ödeme mobil ödeme ile yapılıyorken web sitesinin mobil tarayıcılar ile dost bir ara birime sahip olmaması büyük dezavantaj. Ben şahsen öğle arası dışarı çıktığımda bu siteye girip bana uyan bir fırsatı alıp yemek yiyebileceğim bir site isterdim. Bu konu üzerinden farklı uygulamalar geliştirilebilir. (Hatta aklımda da bir tanesi var)

  1. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

   Mobil tarayıcı ile denemedim fakat eğer böyle bir eksiklik varsa dediklerinizde haklısınız

 2. Mehmet Mehmet

  Böyle bir projenin hayata geçerilebilmesi ve ayrıca mobile iletişimi kullanması gerçekten güzel. Eğer bunun başarılı olabileceğine inanırlarsa güzel bir proje olması kaçınılmaz.

 3. Altug Acar Altug Acar

  Restomob'u tebrik ederiz. Umariz cok basarili olur.

  Hizmet kapsami olarak MobilHediyem (yeni ismimiz Hediyemo) ile benzerligi bulunmuyor.

  Hediyemo'da kullanicilar 700'den fazla urun ve hediye cekini sevdiklerinin "cebine, epostasina veya facebook duvarina" hediye olarak gonderebiliyor.

  Bu arada diger hediye servislerinden en onemli farkimiz:

  * Adres bilmeden sevdiklerinize hediye gonderebilmeniz

  * Hediyenin aninda mesaj seklinde ulasmasi

  Websitemiz : www.hediyemo.com

  Hediyemo facebook uygulamamizi yeni actik, incelemek isterseniz: https://apps.facebook.com/hediyemo/

  Odeme adiminda kredi karti ve mobil odeme seceneklerini sunuyoruz.

  Global pazarda yeni yeni benzer servislerin cikmaya basladigini goruyoruz. Pazara erken girerek uzun bir gelistirme/hazirlik sureci sonrasinda bulundugumuz noktaya ulastik. Onumuzdeki donemde Hediyemo ile kullanicilarimza guzel bir tecrube ve hizmet sunuyor olmaktan memnuniyet duyariz.

  Tesekkurler

 4. Site işlevsiz hale geleli bayağı olmuş anlaşılan, tesadüf eseri haberi görünce baktım ve herhangi bir hareket görünmüyor.