Milliyet Fırsat, Markapon işbirliğiyle yayına hazırlanıyor

Milliyet Fırsat, Markapon işbirliğiyle yayına hazırlanıyor

Bir dönem Groupon'un yükselişi ve Google'ın şirketi 6 milyar dolara satın almak istemesiyle yükselen grup alışveriş pazarı bir süredir sessiz döneme girmiş durumdaydı. Günlük fırsatlar ekseninde oluşan ekonomi dünyada olduğu gibi Türkiye internet pazarında da birçok girişimciyi cazibesi ile etkilemiş ve birbiri ardına hayatımıza yeni "fırsat" siteleri girmişti.

Pazardaki taşların yerlerine oturması ve fırtınanın dinmesi ile de sular durulmuş, küçük oyuncuların bir bölümü oyundan çekilirken, büyükler de kıyı şeridinde yollarına devam etmişlerdi.

Her ne kadar yatırımcıların radarından çıkmış, girişimcilerin de tercihleri arasında yer almayan bir pazar olarak gözükse de, aslında grup alışveriş pazarının öncü oyuncuları halen ortalama 2 milyon TL ve üzeri cirolarla yollarına devam ediyorlar, hatta bazıları servis yerine ürün satışına odaklanarak yeni çıkış yolları arıyorlar ve başarılı da oluyorlar.

Sektörün öncü oyuncularından olan ve son dönemlerde ürün satışına odaklanarak ciro ve karlılık tarafında kendisini güçlendiren Markapon'la ilgili bugün bir gelişmeden haberdar olduk.

Aldığımız bilgiye göre Milliyet.com.tr ile işbirliğine giden Markapon kısa süre içinde açılacak olan "Milliyet Fırsat" sitesinin tüm içeriğini ve sürecini yönetiyor olacak.

Klasik grup alışveriş servislerinde görmeye alıştığımız yeme-içme, tatil, güzellik gibi servis sektörüne yönelik fırsatların yanında, ürüne odaklı indirimli fırsatlar da sunmaya başlayan Markapon, aylık 1,5 milyon TL ciroyu aşmış durumda. Bu aylık gelirin üçte ikisi ise ürün satışından yakalanıyor.

Bu noktadan yola çıkarak ulaşabildiği kitleyi de genişletmek isteyen şirket yönetimi Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber sitesi diyebileceğimiz Milliyet.com.tr ile işbirliğine gitmiş. Firsat.milliyet.com.tr adresinden yayın yapacağını öğrendiğimiz "Milliyet Fırsat" ile gelir ortaklığı modelinde bir çalışma yapacak olan Markapon, Demirören Grubu'nun e-ticarete olan ilgisinin de ilk meyvesi olacak diyebiliriz.

Milliyet Gazetesi'ni bir süre önce satın alan Demirören Grubu son dönemlerde e-ticarete ilgi gösteriyor ve bu alanda yatırım fırsatlarını değerlendiriyordu.

Nisan başında açılacağını duyduğumuz Milliyet Fırsat'ın bu sayede ilk taslak ekran görüntüsünü de sizlerle paylaşmış olalım.

Milliyet Fırsat projesi bence her iki taraf için de potansiyeli olan bir işbirliği. Ancak elbette burada Milliyet'in üzerine biraz daha iş düşüyor. Eğer sahip olunan trafik bu kanala doğru şekilde yönlendirilirse, sektör için de yeniden bir hareketlenme yaratabilir. Elbette bu hareketlenme Milliyet ve Markapon için değerli olacağı gibi, sektörün diğer oyuncuları için de benzer işbirlikleri için fayda sağlayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.