Google Groupon’u Satın Alamadı

Andrew Mason GrouponBir haftadır süren Google'ın Groupon'u satın alacağı yönündeki dedikodular nihayet sona erdi.  Chicago Breaking Business Google ile Groupon arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını paylaştı.

6 milyar dolar seviyelerinde dolaşan pazarlıkların sonuçlanmamasında Groupon'un mükemmel bir büyüme çizgisi yakalamasının payı büyük. 2008'den bu yana hizmette olan grup satın alma servisinin yıllık geliri son açıklamalara göre 500 milyon dolar civarında değil tam 2 milyar dolar.

Konuyu yakın kaynaklardan takip eden All Things Digital, WSJ ve Techcruch'ta da yer alan haberlere göre anlaşmanın gerçekleşmediği kesinleşmiş durumda ve Groupon yoluna yalnız devam edecek.

Yahoo'nun teklifini de reddeden Groupon'un bundan sonraki stratejisi muhtemelen halka arz veya yeni yatırımlar almak üzere ilerleyecek. Groupon'a rakip olan Living Social'ın Amazon'dan yatırım alması da bu olasılıkların gerçekleşme ihtimalini güçlendiriyor.

Chicago Breaking Business'ın Andrew Mason hakkında paylaştığı bir bilgi ise dikkat çekiyor. Habere göre Mason öncelikle The Point adında yardım kurumlarına grup mantığına dayalı bir girişimde bulunmuş ve karlı gitmemesi nedeniyle iş bırakılmış. Chris Hughes'un Jumo adlı girişimini akıllara getiren bu olayın ardından Mason günlük fırsatlar sunan Groupon'a başlamış bu bu noktaya getirmiş. Gözü yükseklerde olan Mason'un bundan sonra nelerden vazgeçeceğini zaman göstecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.