Twitter 1,5 milyon uygulamayı gördü
Sosyal Medya

Twitter 1,5 milyon uygulamayı gördü

Twitter, @TwitterAPI hesabı üzerinden resmi olarak  tam 1,5 milyon uygulamaya eriştiğini duyurdu. Aynı duyurunun içerisinde bu yapının inşa edilmesinde katkısı bulunan geliştiricilere de teşekkür edildi.

Ancak Twitter'ın gün geçtikçe büyüyen ekosisteminde "kayıtlı bulunan" 1,5 milyon uygulamadan hepsinin aktif olarak kullanılabilir durumda olmadığını da söylemekte fayda var.

Twitter son olarak 2011 yılının Temmuz ayında 1 milyon uygulamaya ulaştığını duyurmuştu. Yani 7 aylık bir süreç içerisinde tam yarım milyon uygulama daha sisteme kayıt yaptırmış durumda.

Twitter sadece uygulamaları ile değil, kullanımının artması ile de dikkat çekiyor. Kullanıcıların günde 175 milyon tweet attığı Twitter son olarak son iki yılın tweetleri satması ile gündeme gelmişti.

Para kazanma ve reklamlar konusunda stratejisini hala netleştirememiş gibi gözüken Twitter'ın büyüyen ekosistemi ve artan değerinin de Twitter için bir halka arz beklentisi yaratması üzerinde durulabilir.

Yorumlar (1)
  1. Deniz Kayahan Deniz Kayahan

    Twitter'ın gelir modeli biraz daha netleşip başarısını rakamsal olarak kanıtlamadıkça bence halka arzı biraz daha ertelemeli