MutluButik.com: Kişiye özel oyuncak ve pasta siparişi
E-Ticaret

MutluButik.com: Kişiye özel oyuncak ve pasta siparişi

Yaşadığımız yüzyıl, üretimi kolay veya belli standartlarda üretilen ürünler için bir pazarlama çağı. Ancak öte yandan kişiye özel üretimler için de ilk adımların atıldığı bir dönem. E-ticaretin yükselişi her iki alandaki girişimcilerin önünü açıyor. Mutlubutik.com da bu fırsatı kullanarak çocukların hayallerini benzeri olmayan ürünlere dönüştürme şansı veriyor.

Erhan Kocabaş'ın kurucusu olduğu Mutlu Butik, özellikle çocuklar için özel bir üretim atölyesi olarak nitelendirilebilir. Özel günler için kullanıcılarının istediği özel pastaları yapan girişim, diğer kategoride ise çocukların kağıda döktüğü çizimleri Mutlu Butik'te görevli ev kadınlarının becerileriyle gerçeğe dönüştürüyor. Mutlu Butik ekibinde bir gıda mühendisi de bulunuyor.

Fikrin çıkış noktası Amerikalı ev kadını Wendy Tsao'nun Child's Own  Studio adlı blogunda yaptığı işler. Hem farklı bir hediye sitesi olarak hem de ev kadınlarına (veya bu tasarımları yapacak kişilere ) gelir kapısı olmak isteyen Mutlu Butik, pasta hizmetini şimdilik sadece İstanbul'da sunuyor ama özel oyuncak siparişini Türkiye'nin her ilinden yapmak mümkün.

Bu hafta başında sipariş almaya başladığını öğrendiğimiz girişim henüz yolun başında. Örneğin sipariş vermek için elinizdeki tasarımları e-posta ile göndermeniz gerekiyor. Tabi bu benzersiz bir hediye sahibi olmak için yapılması çok kolay bir iş.

Hedef kitlesini 22-40 yaş arasındaki kadınlar olarak belirleyen, online olmayan ve sanatsal olan kullanıcıya özel niş ürünler üretmek isteyen Mutlu Butik koşulsuz iade, para iadesi veya ürünün tekrar yapılma garantisi ile özgüvenini ortaya koyuyor.

Webrazzi okuyucuları için de butik pasta kategorisine özel ilk alışverişte 15 TL 'lik indirim sunuyor. Bir ay geçerlilik süresi olan 'mutluwebrazzi' kodunu ileri bir tarihe sipariş vermek için de kullanabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. guzel bir proje tebrik ederim..

  tasarim uzerine calisilmasi gerekiyor.

  1. Erhan Kocabaş Erhan Kocabaş

   İyi dilekleriniz için çok teşekkürler, minimum ile yola çıktık, önümüzdeki günlerde geliştireceğiz ;)

 2. Başak Taşpınar Değim Başak Taşpınar Değim

  Armut.com CTO'muz Erhan'ı tebrik ediyorum. Oğlum Demir'in fotoğrafını ve Tırtıbek'imizi Webrazzi'de görmek de ilginç oldu : )

 3. Hakan Engin Hakan Engin

  Gerçekten farklı bir proje olmuş. Başarılı olacağını düşünüyorum.

  1. Erhan Kocabaş Erhan Kocabaş

   İyi dilekleriniz için çok teşekkürler :)

 4. Domain Reyonu Domain Reyonu

  moral bozmak gibi olmasın ama hediye demek pratiklik demektir. Kimse hediye için o kadar çizim proje yaptıktan sonra birde üstüne 90 TL verip bunu gerçek hayata uygulanması için kılını kıpırdatmaz. Ürün almak, hediye seçmek bunlar için yoğun çaba demek az müşteri demek.

  1. Erhan Kocabaş Erhan Kocabaş

   Geri bildiriminizi dikkate alıyoruz. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler :)

 5. Melih Melih

  Bence güzel bir proje ama ürün çeşidi artmalı artı siteye bir çizim aracı ekleyip hiçbir şey yüklemeden müşterilerin ürün oluşturmaları sağlanabilir bence.

  1. Erhan Kocabaş Erhan Kocabaş

   Önerileriniz için teşekkürler, minimum ile yola çıktık. Bu özellikleri geliştirmek orta vadeli yol haritamızda var ;)

 6. Metin Karaduman Metin Karaduman

  İdealist, güzel bir proje...Umarım çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürür . Hayır ben bile çizip gönderirim :)

  1. Farklı Şeyler Farklı Şeyler

   Katılıyorum güzel bir proje.. Tasarım konusunda tecrübelerim var bende destek olabilirim.. :))

 7. Kuponly Kuponly

  Mutlubutik.com için kupon kodları sadece burada :

  http://kuponly.com/magaza/mutlubutik

 8. Gemicioğlu Nakliyat Gemicioğlu Nakliyat

  Evden eve nakliyat sektörünün en önemli kollarından biride şehirlerarası taşımacılıktır. Gemicioğlu nakliyat olarak sahip olduğumuz geniş araç filosu sayesinde şehirlerarası taşımacılıkta rakiplerinden her zaman bir adım öndedir. Eşyalarınız uzman ekibimiz tarafından uygun malzeme ile sarılır. Eşyalarınız değerinde sigortalanır. Gemicioğlu nakliyat olarak geniş araç filomuz sayesinde kişiye özel araç, ekip ve malzeme ile şehirlerarası ev taşımayı zamanında ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir. Her bütçeye uygun şehirlerarası ev taşıma fiyatları ve öneriler için bizi arayarak 7/24 yardım alabilirsiniz.