E-ticaret Çağı: E-ticaret devrini anlatan yeni bir kitap

E-ticaret Çağı: E-ticaret devrini anlatan yeni bir kitap

E-ticaret artık insanları fiziksel ticarete yönlendirecek bir özgüvenle büyüyor. Mahir Erkan da yazmış olduğu E-ticaret Çağı adlı kitabı ile bu büyümeyi ve sektörün durumunu anlatıyor.

Google Türkiye'de Perakende ve Telekom sektörleri yöneticisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Erkan'ın kitabı 7 bölümden oluşuyor. İlk bölümde e-ticaretin dünyadaki durumunu anlatan kitabın 2. ve en geniş bölümü (kitabın yaklaşık 1/3'i ) Türkiye e-ticaret pazarını konu alıyor. Bu bölümde pazardaki e-ticaret şirketlerinin cirolarına ve ülkemizdeki kullancı kitlesine de değiniliyor.

Henüz emekleme çağında olan mobil ticaret ve sosyal ticaret konularına da kitapta yer veriliyor. E-ticarette site tasarımının nasıl olması gerektiğini de ayrı bir bölüm olarak işleyen Mahir Erkan'ın asıl uzmanlık alanı olan dijital pazarlama ve ölçümleme ise son konu olarak işleniyor.

Optimist Yayınları'ndan çıkan kitabın sonunda okuyucuların ilgisini çekecek kitap özetlerine ve Türkiye'de e-ticaretinin önemli isimleriyle yapılan 6 röportaja yer veriliyor (röportajlardan biri Çağlar Erol ile).

E-ticaret Çağı'nda Mahir Erkan'ın kişisel blogu interneticaret.blogspot.com'dan derlenen yazılar güncel verilerle sunuluyor. İstatistikler ve sayıların öne çıktığı kitap, yazarın da ifade ettiği gibi e-ticaret profesyonelleri için bir kaynak niteliği taşıyor.

Webrazzi okuyucuları için faydalı ve kolay anlaşılır olacağını düşündüğüm kitabın okuyucularına özel bir eğitim vermek gibi bir planı da var. Bunun için kitapta yer alan kodun eticaretcagi.com'a girilmesi gerekiyor.

Mahir Erkan'ın kitabın telifinden gelecek tüm parayı bir sosyal yardım kuruluşu ile bir internet girişimciliği kuruluşuna eşit oranda aktaracağını da paylaşmadan geçmeyelim.

Kısa süre önce Şule Özmen'in e-ticaret konulu kitabını yeni baskısıyla yayına aldığını paylaşmıştık. Umarız e-ticaret ve internet dünyası üzerine kendi sektörümüzden daha fazla kitap haberi verebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.