Sosyal oyun platformu Viximo, mobil oyun geliştiricileri bekliyor

Sosyal oyun platformu Viximo, mobil oyun geliştiricileri bekliyor

Mobil uygulama ekosistemi tüm hızıyla gelişiyor. Bu ekosistemin bir alt dalı olan mobil oyunlar tarafında ise oyunların yayılımının sağlanmasıyla ilgili zorluklar yaşanabiliyor.

Sosyal oyun platformu olarak tanınan Viximo, mobil oyun geliştiricilerine bu konuda yardımcı olmak adına yeni bir platform açıyor. Oyun geliştiricilerine modüler araçlar sunan Social Zone adındaki servis, geliştirilen oyunun mesajlaşma, sosyal ağlarda tanıtım ve bildirimlerini sağlıyor.

Viximo'nun servisinde bulunan backend araçların Urban Airship, Parse ve StackMob gibi şirketlerin araçlarına benzediğini söyleyebiliriz. Bu platformla Viximo, geliştiricilere zaman kazandırmak için işlevsel uygulamaları barındırıyor.

Social Zone'nun en büyük farkı sosyal altyapıyı sağlaması. Çünkü özellikle mobil oyun geliştiricileri geri bildirim almakta zorlandığı için bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Ancak Game Zone sosyal bir altyapı barındırdığı için oyun severlerin oyun geliştiricilerden ne istediğini raporlayabiliyor.

Şu an için Viximo'nun büyüme çağında olduğunu söylebiliriz. Şirket, oyun geliştiricilerinin desteğini arkasına aldığında büyüme yolunda ivme kazanacaktır. Mobil oyun platformları geliştiriciler için yeni bir ekosistem. Ancak bu tip girişimlerin artması mobil oyun ekositemini hızla geliştireceğini düşünüyoruz.

Viximo'nun mobil oyun geliştirme araçları Android ve iOS mobil işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Platform şu anda beta sürümünden olduğu için ücretsiz olarak yararlanmak mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.