Tadadu: Nokta bu kez Foodspotting'in yerlisiyle karşımızda

Tadadu: Nokta bu kez Foodspotting'in yerlisiyle karşımızda

İnternetin medya devi olma hedefiyle büyümeye devam eden Nokta, yeni ama tanıdık bir uygulamaya daha imza attı. Tadadu (appstore) yemek yemekten ve fotoğraf paylaşmaktan keyif alanları hedefleyen bir iPhone uygulaması. Kısacası Foodspotting'in yerlisi.

Foodspotting'i bilmeyenler için, Tadadu'nun neler sunduğunu anlatmak gerekirse; Tadadu'yu yiyecek (yemek, içecek vs..) üzerine dikey bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak tanımlayabilirim. Mobilden fotoğraf paylaşım furyasında sıcaklığını koruyan bu uygulamalar, mekanlara özel mobil uygulama ve hizmetlerin bir uzantısı olarak da görülebilir. Hedef kitlesi ise malum; yemek yemeği ve yemek üzerine konuşmayı seven mobil kullanıcılar.

Bu konuda en bilindik örnek olan Foodspotting, mekanların tanıtımını yemekler üzerinden yapıyor ve 4 farklı mobil uygulamaya ek olarak web üzerinde hizmet veriyor. Türkiye'de de kendi çapında bir kullanıcı kitlesi var.

Nokta'nın bir iştiraki olan Yemektarifleri.com'da reklamları dönen Tadadu ise muhtemelen daha geniş bir kitleye ulaşacak. Bu kitlenin ne kadar büyük olacağını tahmin etmek zor ama internette yemek tarifleri paylaşan kadınların Tadadu'yu benimsemesi halinde ciddi bir potansiyelin ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Şu anda 1.3 sürümü yayında olan Tadadu'nun 2.0 sürümü daha sosyal özelliklerle yakında yayında olacak. Aşağıda yeni sürümden bir kaç ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Yeri gelmişken Nokta'nın Instagram benzeri uygulaması Lensograf'tan da bahsedelim. Lensograf'ta paylaşılan fotoğraf sayısı ilk 2 ayda 10 bine ulaşmış ve uygulamaya farklı filtreler eklenmiş. Kullanıcıların yüzde 30’unun yurtdışından olması gibi şaşırtıcı bir sonuç da çıkmış. Lensograf'ın da yakında yeni özelliklere kavuşması hedefleniyor.

Webde sahip olduğu mecralar ve satın almalarla istediği medya gücünü oluşturan Nokta'nın mobilde nasıl bir konum edineceğini sanırım benim gibi siz de merakla bekliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.