Lensograf: Nokta'dan Instagram benzeri fotoğraf paylaşım uygulaması

Nokta'nın yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Lensograf App Store'a girdi.

LensografNokta, Intel Capital yatırımı sonrasında ilk günkü hareketlilik ve heyecan içinde.  Son olarak alan adı kiralamaya başlayan Nokta, sosyal oyun tarafında Okeyhane ile ilgilenirken, mobil uygulama alanına da el attığını öğrendik. Nokta'nın yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Lensograf App Store'a girdi.

Instagram benzeri bir uygulama olduğunu hemen farkedeceğiniz Lensograf, sunduğu farklı efektlerle özellikle Türk kullanıcılar için Instagram'a alternatif görünüyor. Uygulamada İstanbul, 80ler, 90lar, Kız Kulesi gibi 13 filtre bulunuyor ve içerikler sadece Türkçe.

Sadece iOS 5 ve üstü sürümlerin desteklediği uygulamayı 1. nesil iPhone ve iPod 3G kullanıcılarının indirmesi kullanması maalesef mümkün değil. Lensograf'ın iOS 5 kullanıcıları arasında ne kadar popüler olacağını ise zaman gösterecek.

Lenfograf sayesinde Nokta'nın ofis ortamından da kareler görme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Nokta'dan kendi servisleri dışında farklı bir mobil uygulama görmek, yenilerinin de gelebileceği fikrini uyandırıyor. Şimdilik bu konuda bir bilgi almış değiliz ama mevcut servisler hakkında gelişmeler devam ediyor. Dün hem Alkışlarla Yaşıyorum'un iPhone uygulaması (Haziran 2011'de satın alınmıştı) App Store'a giriş yapmış hem de Sinemalar.com'un iPad uygulaması ücretsiz kategoride dün 1 numara olmuş.

Sözün özü, Nokta webdeki gücünü mobil uygulama ekosisteminde de göstermeye niyetleniyor. Dilediğimiz küresel ölçekte başarılı işlerin çıkması ve Türk girişimcilere ilham vermesi. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.