Vodafone Smart Tab 10, günlük 1 TL'ye satışta
Teknoloji

Vodafone Smart Tab 10, günlük 1 TL'ye satışta

Türkiye'deki mobil operatörleri dünyadaki örneklerinde olduğu gibi kendi markalarıyla çıkarttıkları akıllı telefonlar ile mobil pazarı büyütmeye çalıştıklarına özellikle geçen sene şahit olduk. Şimdi ise sıra tabletlere geldi.

Geçtiğimiz yıl Vodafone'un çeşitli ülkelerde satışa sunduğu Vodafone Smart Tab 10, bugün Türkiye'de satılmaya başlanıyor.

Smart Tab 10, adından da anlaşılabileceği gibi 10 inçlik dokunmatik ekrana sahip bir tablet bilgisayar. Bu ekran boyutu 1280 x 800 piksel çözünürlük sunuyor. Çift çekirdekli 1.2 ghz işlemci kullanan cihaz, Android 3.2 işletim sistemiyle çalışıyor. 5 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kameraları bulunan cihazda 720p çözünürlüğünde video çekimleri yapmak mümkün.

Mobil geniş bantta 14.4 Mbps veri alma ve  5.76 Mbps veri indirme hızına sahip Smart Tab 10, Wi-fi, Bluetooth, USB, GPS, GPRS gibi bağlantı özellikleri bulunuyor. Cihazda ayrıca USB girişi ve HDMI çıkışı da bulunuyor.

Vodafone'nun bu cihazı Türkiye'de satışa sunmasının en büyük nedenlerinden biri gençler. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın paylaştığı rakamlara göre Türkiye'deki gençlerin yüzde 87'si internete bağlanıyor. Taşınabilir bilgisayarlarla internet bağlanan gençlerin oranıysa yüzde 27. Tablet PC'lerle internete bağlanan gençlerin oranıysa yüzde 1 seviyesinin altında bulunuyor. Bu sebepten dolayı Timuray, Vodafone Smart Tab 10 cihazıyla gençlere pozitif ayrımcılık yapacaklarını ifade ediyor.

Tablet PC'nin fiyatı gençlere öncelikli olmak üzere 100 MB internet paketiyle günde 1 TL'ye 24 ay kontratlı kampanyayla satılacak. 26 yaşından büyük Vodafone üyeleriyse 250 MB internet paketiyle beraber aylık 49 TL'den ürüne sahip olabilecekler.

Cihazla birlikte sunulan internet paket kotalarının çok az olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü cihazın sadece güncellemeleri bile bu kotayı doldurabilir. Smart Tab 10'u satın alan kullanıcılar Wi-Fi ağırlıklı olarak internete bağlanamak zorunda kalacaklar. Ancak Vodafone'nun Türkiye'deki mobil geniş bant internet kullanım yaygınlığına katkıda bulunacağını da eklemek istiyoruz.

Yorumlar (20)
 1. Emre Yener Emre Yener

  1 tl ye tablet pc diyorlar sonra ayda 30 tl'lik paketle veriyorlar 24 ay sözleşmeli. aradım müşteri hizmetlerini 30 tl'lik paket içerisinde neler var diye sordum. müşteri hizmetlerindeki yetkili bu kampanya yeni başladı içinde neler var bizde bilmiyoruz dedi. siz böyle bir kampanya yapıyorsunuz fakat müşteriyi bırakın kendi müşteri hizmetlerinizin bile kampanyadan haberi yok.İnsanları aptal yerine koymak için güzel bir kampanya olmuş bence.

  ayrıca 100 mb internet Ahmet beyinde dediği gibi cihazın güncellemelerine bile yetmez. Vodafone'a böyle hareketler yakışmıyor bence.

  1. O müşteri hizmetlerindeki kişinin ahlaksızlığı ve bilgisizliği.Kampanya detayları 16 şubat itibari ile bütün satış noktaları ve müşteri hizmetleriyle paylaşıldı.Kampanya detaylarını okumak ve doğru bilgilendirmekle yükümlü zaten o çalışan.Eksik iş yapmış.Haklısınız.

   Emre bey , yanlış anlamayın.Vodafone da diğer markalar gibi kar amaçlı kurulmuş bir şirkettir.Aylık 30 tl ye toplam fiyatı 720 tl ye denk gelen bir cihaz için 100 mb 'dan fazla internet vererek ; vodafone bu işten zarar eder.

   Smart Tab lansmanında zaten belirtildi.Vodafone'un asıl amacı 3g kullanımı yapan %86 olan genç penetrasyonunu kazanmak ve mobil data satabilmektir.

   500mb'a kadar olan data paketleri FreeZone ve Genç Kapmamına girdiğiniz içinde yarı fiyatına satın alabiliyorsunuz.

   Bir kampanya yapılıyor diye bedavaya verilmek zorunda değildir.

   Türkiye'de bir ilk olduğu için takdir edilmeli bence.

 2. dafone yada diğerleri;

  oturmuşlar düşünmüşler,şu gençlere bir kıyak yapalım demişler.millet de yemiş..30tl lik paketle verse hiç internete girmesen bile o fatura 35 kesin gelecek. 35*24=840 bu fiyata zaten en kralını alırsın...

  1. 12 ay boyunca Toplamda 66 tl , ayda 5.50 tl olmak üzere data hattınıza vergi yansıtılır.Bunu sizden BTK alır.Vodafone değil.Turkcell veya Avea hiç farketmez; yeni faturalı hat alırsanız bu vergiyi ödemek zorundasınız.

   13. ay ve devam eden aylarda 1.20 tl yansımaya devam eder.İlk 12 ay yeni hat tın Yeni tesis vergileri v.s olduğundun 5.50 tl yansır.

   Yani toplamda ; 35.5 * 12 = 426 + 31.2 * 12 = 374.4

   426+374.4 = 800.4 liraya gelir.

   Ayrıca 840 liraya en kralını bulursanız bizede söyleyin lütfen.

 3. Tuncay Torun Tuncay Torun

  Günde 1 tl ye tablet deniyor ay da 30 tl yapar..İPAD 2 ye ayıla bayıla 100 tl veriliyor onun yanında 30 liranın lafımı olur..internet azmıs onu da bedava versin adamlar ohh ne ala memleket her şey bedava..Wİ-Fİ diye bir şey var kardesim..millete çamur atmadan önce kampanyanın başlamasını bekleseniz detaylarını doğru okusanız nasıl olur emre bey?

  1. Emre Yener Emre Yener

   Tuncay bey yorum yazmak için yorum yazmayın. Ben diyorumki adamlara soruyorsunuz kendileri bile içeriğini bilmiyor. Burada yazdıklarına ne kadar güveneceksiniz ki. insanların ipad 2 ye o kadar para vermesi beni bağlayan bir konu değil.

   Bu firmaların insanları aptal yerine koyduğunu cümle alem biliyorken avukatlığını yapmazsanız iyi olur. 100 mb internetle siz denemek için bile internete bağlanamazsınız. wi-fi diye birşey var diyorsanız tablet pc nin ne işe yaradığından da haberiniz yok demektir.O zaman bu cihazlara 3g neden konuyor.

  2. heryerde wifi kullanılıcaksa tabletin bi maanası kalmaz.

 4. Müşteri hizmetlerini aradım sordum. Yeni kampanya bizde bilmiyoruz vs. Hatta bekledik, kendisi sordu soruşturdu. diyor ki ilk 12 ay kartınızdan çekilecek, 12*30=360 tl. diyorum ki ben kartımı kullanmak istiyorum trink nakit ödeyeyim yok diyor. Biraz garip geldi. vodafone sitesinde esaslar kısmında "Bireysel müşteri numarasına bağlı en fazla 1 abonelik (GSM numaraları) aynı anda kampanyadan yararlanabilir." şöyle bir cümle geçiyor. anlamak biraz zor.

  yeni hat alarak kampanyadan yararlanılabiliyor. ancak sonuç olarak ilk 12 ayı taksitle değilde nakit ödemek isterseniz yararlanamıyorsunuz.

  1. Sellami Sellami

   eğerki nakit ödeyeceksiniz paranın hepsini karta yatırın problem kalmaz yani benm fkrim bu .

 5. Biraz kandırmaca kampanya olmuş çünkü hiç bi getirisi yok, 24 ay vericeğin parayla , herhangi bi teknoloji mağazasından çok daha iyisini tahadütsüz şekilde alınabilir.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Ürünün kalitesi ve özellikleri tartışılır, fakat şu da bir gerçek, Operatörlerin yapmış olduğu tüm cihaz kampanyalarında cihazı fiyatının üstünde bir rakam veriyorsun... Fakat cebinden örneğin bir anda 1.000 TL çıkmıyor, aylık 40 TL çıkıyor (Rakamlar örnektir). Son olarak en bilinmedik bir marka tablet ort. 500 TL, Vodafone'a vereceğin 720 TL'ye piyasada çok daha iyi bir tablet alman zor bence...

   1. dediklerinize katılıyorum fiyatı uygun tablet arıyanlar için ideal ama 1000tl bütçem var tablet arıyorum diyenler için yanlış bi tercih olucaktır. DH'in incelemelerinde tabletin işlemci hızı iyi olsada menü geçişlerinde kasılmalar ve dokunmatiğe geç tepki verme gibi eksi yanları mevcut almak isteyenlerede hatırlatmakta fayda var.

 6. Baran Eryılmaz Baran Eryılmaz

  Emre Yener bey ortada aslında bir pazarlama stratejisi var 1tl olarak aksettirilen kampanya günlük 1tl, yani aylık 30tl dikkatsiz okuyucular 1tl 'yi doğal olarak aylık yahut cihaz bedeli olarak anlıyabiliyorlar haklı olarak. Ancak bir husus var ki Emre Yener bey haklı bende İzmir Agora alışveriş merkezinde bulunan Kıbrıslıoğlu Vodafone cep merkez'e gittim ancak onların bana aksettirdiği kampanyanın 1 Mart itibariyle başlayacağı fiyatlarını sorduğumda daha belli olmadığını kendilerinin bu konuda bilgisi olmadığını söylediler ki Vodafone' un kurumsal yapılanmasına yakıştıramadım.

  1. 17 şubat itibariyle satış açılmıştır.2000 adet stoklarla sınırlıdır.Ortalama her satış bölgesine 5er adet gönderilmiş olmalı.

   Zaten 2000 adet stok bittiğinde aylık bedeli 49 liraya çekilecek ve aylık 250 mb kullanabılecegınız datanız olacak.

   30 liraya 100 mb'a tükaka yapanlar 49 liradan 250 mb'a alsınlar da 100 mb a laf etmesinler bari :)

 7. Barış Gürenç Barış Gürenç

  Cihazı Cumartesi günü satın aldım,

  cihaz hoşuma gitti fakat bahsettiğiniz

  HDMI ve USB çıkışları cihazda yok.

  Vodafone' un sitesinde gördüğüm kadarıyla 40 uçlu usb, şarj girişine bir aparat ile bu bağlantıları sağlayabiliyoruz.

  Apple mantığına dönmüş vodafone' da, herşey para sanırım..

 8. Erkin A. Erkin A.

  GSM tabanlı SMS gönderilip alınabiliyor fakat sesli arama yapılamıyor , test eden oldu mu ?

  Kullanılan ROM dan dolayı mıdır sizce , yoksa donanımsal olarak bir eksiği mi var? Açıkçası GSM bantlarında çalıştığını gördüğüm için bu cihazı aldım

  1. Tableti alırken size verilen hat , sadece gprs-sms olarak aktivasyon işlemi yapıldığı için sesli arama yapamazsınız.

   Donanımsal olarak ta Vodafone Smart Tab ' ta arama yapamazsınız.

   Bilginize.

 9. Can Karakaş Can Karakaş

  Bir arkadaşım menülerde kasmaların ve dokunmatikde sorunu olduğunun dh de yazdığını söylemiş. Bilakis dh'de yazana baktım;

  Kullanımına geçersek;

  "Dokunmatik hassasiyeti gayet iyi. Menüler arası geçiş sorunsuz. Ekran tepkimesi biraz yavaş. Bazen azda olsa geç tepki verebiliyor. 700mb lık 480p bir film ve 100mb lık 1080p bir klibi sorunsuz kasma olmadan oynattı. Dahili hoparlörü tablet yan modda sağda ve solda olmak üzere konumlandırılmış ve gayet yeterli seviyede. Flash içerikli siteler sorunsuz açılıyor ve videolar izlenebilmekte. Kısaca bunlar."

  Aynen bunlar yazıyor. He başka bir yerse link verin bizde okuyalım.

  Günde 1tl diyorlar insanı aptal yerine koyuyolarmış ne istiyorsunuz hergün kredi kartınızdan 1tlmi çekilsin? Yada her gün şubeye gidip 1tl mi vermek istiyosunuz? Ayda 30tl 'Ye çok güzel bir tablet. 15tl daha koyun 1gb internet satın alın. Çok istiyorsanız ayda 80tl ye ipad + 1gb internet alın 2milyar küsüre

  1. ben cihazı aldım inceleme aşamasındayım fena değil gibi gözüküyor yalnız sık kullanılan dosyalar sürekli açık kalıyor kapatamadım bi türlü bilginiz var lütfen yardımcı olun teşekkürler

 10. Hüseyin Hüseyin

  Kredi kartım Yok Bu Tableti Almak İstiyorum Ancak Vodofone 24 Aydırda Kullanmıyorum Yani Hem Kayıt Yaptırıp hemde Tableti Alamamı ? Nasıl Yapmam Lazım Ve Ya Kredi Kartı Nasıl Alabilirim 18 Yeni Bastım 10 Gün Oldu Kart Verirlermi Bir yerden Gelirim Var Ama İşde Çalışıyorum Olarak Gözükmüyorum Nasıl Alırım bu Tableti ???