Vodafone Smart Tab: Vodafone'un Androidli Tabletleri Türkiye'ye Geliyor

Vodafone Smart Tab: Vodafone'un Androidli Tabletleri Türkiye'ye Geliyor

Akıllı telefonlarda mobil operatör rekabetinin tabletlere sıçrayacağını biliyorduk ve ilk açıklamayı Vodafone yaptı. Vodafone Türkiye, ilk operatör markalı tablet bilgisayarlarını Türkiye'de pazara sunacak. Tablet bilgisayarlar elbette ki Android tabanlı olacak.

Vodafone markalı tabletler ilk kez 2 - 7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektronik Ürünleri Fuarı IFA'da tanıtılmıştı. Smart Tab 7 ve  Smart Tab 10 adıyla iki farklı boyutta satışa sunulacak tabletler, Android 3.2 işletim sistemiyle gelecek.

Vodafone Smart Tab 10, 1280 x 800 piksel çözünürlüklü 10 inç ekran büyüklüğüne sahip. Vodafone Smart Tab 7'nin de aynı çözünürlüklü, adından da anlaşıldığı 7 inç büyüklüğünde bir ekranı var.

Vodafone Smart TabHer iki tabletin de 16 GB depolama alanı microSD kart ile 32 GB’a yükseltilebiliyor. Çift kameralı tabletlerin arka yüzeyinde 5 MP, ön yüzeyinde ise 2 MP kamera yer alıyor. Performansa önem verdiği anlaşılan Vodafone Smart Tab'lar 1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM (ara bellek) taşıyor.

Mobil geniş bantta 14.4 Mbps veri alma ve  5.76 Mbps veri indirme hızına sahip tabletler WiFi bağlantısını da destekliyor.

Performans açısından alt seviyeye koyulamayacak Vodafone Smart Tab tabletlerinin fiyatı merak uyandırsa da henüz bu konuda bir bilgi yok. Diğer merak uyandıran konular ise cihazların ne zaman piyasaya çıkacağı ve Turkcell'in nasıl bir tablet haberi ile karşımıza çıkacağı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.