Vodafone Smart Tab: Vodafone'un Androidli Tabletleri Türkiye'ye Geliyor
Mobil

Vodafone Smart Tab: Vodafone'un Androidli Tabletleri Türkiye'ye Geliyor

Akıllı telefonlarda mobil operatör rekabetinin tabletlere sıçrayacağını biliyorduk ve ilk açıklamayı Vodafone yaptı. Vodafone Türkiye, ilk operatör markalı tablet bilgisayarlarını Türkiye'de pazara sunacak. Tablet bilgisayarlar elbette ki Android tabanlı olacak.

Vodafone markalı tabletler ilk kez 2 - 7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektronik Ürünleri Fuarı IFA'da tanıtılmıştı. Smart Tab 7 ve  Smart Tab 10 adıyla iki farklı boyutta satışa sunulacak tabletler, Android 3.2 işletim sistemiyle gelecek.

Vodafone Smart Tab 10, 1280 x 800 piksel çözünürlüklü 10 inç ekran büyüklüğüne sahip. Vodafone Smart Tab 7'nin de aynı çözünürlüklü, adından da anlaşıldığı 7 inç büyüklüğünde bir ekranı var.

Vodafone Smart TabHer iki tabletin de 16 GB depolama alanı microSD kart ile 32 GB’a yükseltilebiliyor. Çift kameralı tabletlerin arka yüzeyinde 5 MP, ön yüzeyinde ise 2 MP kamera yer alıyor. Performansa önem verdiği anlaşılan Vodafone Smart Tab'lar 1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM (ara bellek) taşıyor.

Mobil geniş bantta 14.4 Mbps veri alma ve  5.76 Mbps veri indirme hızına sahip tabletler WiFi bağlantısını da destekliyor.

Performans açısından alt seviyeye koyulamayacak Vodafone Smart Tab tabletlerinin fiyatı merak uyandırsa da henüz bu konuda bir bilgi yok. Diğer merak uyandıran konular ise cihazların ne zaman piyasaya çıkacağı ve Turkcell'in nasıl bir tablet haberi ile karşımıza çıkacağı.

Yorumlar (3)
  1. H.kerem H.kerem

    Daha özelliklerine bakmadan notunu verdim: Ürünün adında "Tab" kelimesi geçiyor. Başka bir ürüne gönderme yapıyor. Pazarlama açısından başarılı olamayabilir. Aynı hatayı yerli bir üretici de yapıyor. Onların üründe ise "Pad" ifadesi geçiyor.

  2. 1.2Ghz çift çekirdek işlemci ve 2 kamera olması (arka taraftaki kamera kullanılarak yazılabilecek güzel uygulamalar var, özellikle mimari ve sunum konularında) piyasadaki diğer tabletlerin üzerinde özellikler olduğunu gösteriyor. Birde ekran kapasitif oluri multitouch destekler ve fiyatınıda uygun kampanyalı yapabilirlerse piyasadaki birçok tableti siler süpürür düşüncesindeyim.

    Kaldı ki tablet pc kullanıcısı zaten belli bir düzeyde. Tamam herkezin telefona ihtiyacı var diye belli markalara yüksek paralar yatırıp o telePHONE u tercih ediyorlar ama tablet için bence bu erken. Şu zamanda çok tablet satabilmenin yolu fiyatın düşük, düşük fiyata rağmen özelliklerinin yüksek ve yanında verilen programların +"mobility"sinin (tam Türkçe karşılığı aklıma gelmedi) insanı cezbedebilecek düzelde olmasından geçiyor. Yoksa akıllı telefonlar internete girip, eposta alıp gönderip, uzaktan bağlanıp, site gezebilirken millet neden 7" yada 10" lik aynı özellikteki cihazı yanında yük olarak taşısın.

  3. Çeviri Çeviri

    Tablet piyasası gittikçe kızışmaya başladı bakalım yakında google ile yeni sahip olduğu motorola andorid birleşimi nasıl olacak