PembePanjur’dan sevgililer gününe özel infografik

PembePanjur’dan sevgililer gününe özel infografik

2011 Etohum fonundan yatırım alan iki uygulamadan biri olan ciddi ilişki sitesi PembePanjur, sevgililer gününe özel bir infografik hazırladı. Geçenlerde Webrazzi TV’de sitenin kurucularından Haluk Akın’ın röportajına da yer verdiğimiz PembePanjur’un infografiğinde ilişkiler ve sitenin kullanımı hakkında ilginç bilgiler yer alıyor.

Örneğin 2010 yılında Türkiye’de gerçekleşen evlilik sayısı 582 bin civarı. Sitenin üye sayısı ise 531 bini aşmış durumda. Günde 93 binin üzerinde mesaj gönderilen sitenin en yoğun kullanıldığı saat ise 22:00.

İlk buluşmada nereye gitmek istersiniz sorusuna verilen cevaplar arasında “Sahilde bir çay bahçesine” yanıtı %65 ile diğer seçenekleri geride bırakmış durumda. Sevdiğiniz için başka bir şehre taşınmayı kabul eder misiniz? Sorusunda ise cevapların %63’ü “Evet, önemli olan birlikte olmak” şıkkında birleşmiş durumda.

Kadınların ve erkeklerin karşı cinste aradıkları şeylerin de farklı olduğu görülebiliyor. Kadınların bir erkekte beklediği üç şeyden ikisi sevgi ve saygı. Erkeklerin beklentileri içerisinde ise dürüstlük ve samimiyet geliyor. Hem kadınlar hem de erkekler için ortak olan beklenti ise sadakat.

Bu vesile ile biz de tüm Webrazzi okurlarının 14 Şubat sevgililer günü kutlarız :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.