x

2011’de Yemeksepeti’nden 28 milyon porsiyon yemek sipariş edildi [İnfografik]

Yemek Sepeti 2011 yılı istatistiklerini bir infografikle paylaştı. Paylaşılan bilgilerde toplam verilen sipariş sayısı ve mobil cihaz kullanım oranı dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

Paylaşılan rakamlarda en dikkat çekici noktalardan birisi sipariş edilen yemek porsiyonu. 2011 yılında Yemek Sepeti kullanıcıları 28 milyon porsiyon yemek siparişi verdi. 6 bin 259 farklı restoranda hazırlanan yemekler 1 milyon 400 bin adrese yollandığı paylaşılan bilgiler arasında.

Akıllı cihazlar için Yemek Sepeti uygulamasının ödül aldığını paylaşmıştık. Mobil cihazlar üzerinde yapılan işlem sayısının bu ödülü hakkettiğini söyleyebiliriz. 450 bin kullanıcı mobil cihazlarını kullanarak sipariş verdi. Mobil cihazlarla verilen sipariş sayısıysa 1 milyon 710 bin adet.

Yorumlar (6)

  1. Yemek sepeti sektörün en iyi ve en güvenilir firması. Ayrıca yıllardır kalitesinden ödün vermemesi ve her zaman hizmet kalitesini ön planda tutması onu şimdi ki yerlere getirdi. Umarım bundan sonra da bu başarısını daha üst sıralara taşırken kalitesinden hiç birşey kaybetmez.

    Cevapla
  2. Bir kişi nasıl oluyor da bir yıl içinde 1013 sipariş verebiliyor? Günde 2,77 sipariş ?? Acaba bunun mantıklı açıklaması nedir?

    Cevapla
  3. Çok başarılı bir site. açılmadığı diğer şehirlere de açılarak gelirini artırabilir.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın