Instagram'a yeni güncelleme geldi
Uygulamalar

Instagram'a yeni güncelleme geldi

Günden güne yıldızı iyice parlayan uygulamalardan olan Instagram yeni güncellemesini kullanıma sundu. Instagram v2.1 adlı versiyon bazı yenilikler ve değişikleri içeriyor.

Instagram'ın blogunda da verilen detaylardan ilki Lux adlı özellik. Lux sayesinde tek bir dokunuşla fotoğraflarınızı daha canlı hale getirebiliyorsunuz. Işık desteği ile otomatik olarak fotoğrafın karanlık kısımlarını daha aydınlık ve canlı hale getiren bu özellik filtreler ile birlikte ya da filtresiz kullanılabiliyor.

Son olarak bahsetmek istediğim yenilik ise Instagram'ın arayüzünde meydana gelen değişiklikler. Güncelleme ile birlikte arayüz biraz daha basitleştirilmiş ve geliştirilmiş. Ekranın alt kısmında yer alan menüdeki butonların altında standart olan gözüken yazıların silinmesi acemi kullanıcılar için işi biraz daha karmaşık hale getirse de ekrandan kazanılan yer anlamında kullanıcı dostu bir güncelleme olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni arayüz:

Lux:

Sierra:

Yorumlar (1)
  1. Yeni arayüz başarısız olmuş, özellikle geçişlerde ağırlık mevcut. Orta bolumdekı fotoğraf çekme moduna geçılen tuşun farklı renkde olması ılk başlarda kafa karışıklığı yaratıyor.

    Sonuç olarak program gelişiyor, geliştiriliyor ancak bir türlübelli kalıpların dışına çıkamıyor. Sosyal resim paylaşımından çok, kişisel resim paylaşımına kaçıyor. Örneğin bu denli çok fotoğraf yüklenen bir platformun uygulamasında doğru düzgün bir arama şekli olmaması düşündürücü, dünyada piyasaya çıkan bütün programlar, programları geçiyorum internet sitelerinde bile bu bir rutindir, ilk önce aramayı ayarlarsın, ancak dediğim gibi instagram'da arama önceliği çok çok çok gerilerde, programı ilk kullanmaya başlayan bir kişinin arama mantığını çözemesi günler alabilir...