Zynga–Hasbro anlaşması Farmville'i gerçek hayata taşıyacak

Zynga–Hasbro anlaşması Farmville'i gerçek hayata taşıyacak

Facebook'un gelirlerinin yüzde 12'sini sağlayan Zynga'ya internet artık iyiden iyiye dar geliyor. Türkiye'de de satışta bulunan oyun kartları bulunan Zynga, aynı zamanda Farmville peluş oyuncaklarını da internet üzerinden satıyor. Fakat yeni duyurulan bir anlaşmaya göre Zynga, internet dışında daha fazla ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Hasbro'nun duyurduğu anlaşma Zynga'nın Facebook oyun ve oyun karakterleri ile ilgili oyuncaklar ve koleksiyon ürünlerinin üretilip satılacağını gösteriyor. Basın bülteninde çok fazla detay yer almıyor ama duyurunun en önemli kısmı bundan sonra dünyanın en büyük oyun ve oyuncak üreticilerinden biri olan Hasbro'nun Zynga ürünlerinin lisansını elinde bulunduruyor olması.

Anlaşmadaki diğer önemli bir detay ise Hasbro ve Zynga'ya ait olan markaların bir arada kullanımının da planlandığı. Yani Cityville ile Monopoly'nin, Gizli Hedef ile Empires & Allies'ın veya Words with Friends ile Scrable'ın birleştiği oyunların piyasaya sürülmesi mümkün.

Hasbro, dijital oyun sektöründeki firmalar ile benzer anlaşmalar yapmaya yabancı değil. Hali hazırda Electronic Arts ile benzer bir anlaşması bulunuyor. Zynga açısından da Hasbro çok mantıklı bir seçim gibi görünüyor, çünkü Hasbro internet üzerinde hızla yaygınlaşan sosyal oyunlara ait fiziksel ürünleri var olan dağıtım ağı ile kolaylıkla dünya çapında satışa başlayabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.