Yapılan araştırmalar sosyal ağlar üzerinden siyasi gelişmelerin ve kampanya haberlerinin çok takip edilmediğini gösterse de siyasiler sosyal medyaya ve sosyal ağlara ilgilerini esirgemiyorlar.

Sosyal medya konusunda en aktif olan siyasiler arasında olan ABD Başkanı Barack Obama, daha önce Facebook, Google+, Instagram gibi sosyal ağlarda da yerini almıştı.

Obama'nın son hamlesi ise Spotify oldu. Spotify üzerinden Barack Obama'nın kampanyada kullandığı müziklerden oluşan bir playlist paylaşıldı. Obama'nın "barackobama" kullanıcı adı ile yer aldığı Spotif'da üyeliğiniz varsa buradan ulaşabileceğiniz playlistte, aşağıdaki şarkılar bulunuyor:

No Doubt - Different People Earth Wind & Fire Experience feat. Al McKay Allstars - Got To Get You Into My Life - (Live) Booker T. & The MG's - Green Onions - Single/LP Version Wilco - I Got You The Impressions - Keep On Pushing - Single Version Performed by Jennifer Hudson;Dreamgirls (Motion Picture Soundtrack) - Love You I Do AgesandAges - No Nostalgia Ledisi - Raise Up Sugarland - Stand Up Darius Rucker - This Arcade Fire - We Used to Wait Florence + The Machine - You've Got The Love James Taylor - Your Smiling Face REO Speedwagon - Roll With The Changes Raphael Saadiq - Keep Marchin' Noah And The Whale - Tonight's The Kind Of Night Zac Brown Band - Keep Me In Mind Aretha Franklin - The Weight U2 - Even Better Than The Real Thing Dierks Bentley - Home Sugarland - Everyday America Darius Rucker - Learn To Live Al Green - Let's Stay Together Electric Light Orchestra - Mr. Blue Sky Montgomery Gentry - My Town Ricky Martin - The Best Thing About Me Is You Feat. Joss Stone Ray LaMontagne - You Are The Best Thing Bruce Springsteen - We Take Care Of Our Own

Bu arada önemli bir detay; bildiğiniz üzere Spotify ülkemiz için henüz kullanılabilir durumda değil. Ancak Spotify yetkilileri ile yaptığım yazışmalarda Spotify'ın Türkiye'deki müzikseverlerin farkında olduklarının ve Spotify'ın uzun vadeli planlarının tüm ülkelerde var olma amacını taşıdığı bilgisini aldım. Kesin tarih yok ve şimdilik Spotify için diğer birçok ülke gibi beklemedeyiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.