Samsung Galaxy III’ten ilk bilgiler sızdı
Mobil

Samsung Galaxy III’ten ilk bilgiler sızdı

Akıllı telefon savaşlarının başroldeki oyuncularından Samsung’un 2012'deki ağır topu hakkında  ilk bilgiler sızmaya başladı. Galaxy III'ün daha da ince ve dört çekirdekli işlemciye sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Electronics Times News sitesinin iddasına göre Galaxy III Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Samsung’un yeni akıllı telefonu, 4G ve 3.5G olarak adlandırılan HSPA+ bağlantılarını destekleyecek. Galaxy Note, Galaxy S II ve Galaxy Tab 7.7’de kullanılan çift çekirdekli işlemci yerini Galaxy III’te dört çekirdekli işlemciye bırakacak.

Yeni cihazın görünüm olarak Galaxy II’den çok farklı olmayacağı söyleniyor. Ancak kasanın daha da ince (sadece 7 mm kalınlığında) olacağı iddia ediliyor. Cihazın ekranı Super AMOLED teknolojiye sahip ve 1280x720p çözünürlükte olacak.

Akıllı telefon satışlarına ilişkin son rakamları daha önce paylaşmıştık. Bu sıralamada Apple'ın ilk sıraları parsellemiş görünse de işletim sistemi açısından Android'in oranını arttırdığı da göze çarpıyordu. Bunda şüphesiz Android'in ana taşıyıcısı Samsung'un büyük payı var. Durum böyleyken, Galaxy III'ün satış rakamlarının firma için sevindirici olacağı şimdiden söylenebilir.

Yorumlar (7)
 1. "Galaxy Note, Galaxy S II ve Galaxy Tab 7.7’de kullanılan dört çekirdekli işlemci Galaxy III’de de bulunacak." demişiz, onlarda 2 çekirdek var :)

 2. Modaala Modaala

  galaxy s2 aldıktan sonra laptop kullanmaz oldum.

 3. Galaxy 3 ile samsung çok büyük bir atak yapacak, öyle sanıyorum. S 2 ile bu başarıyı yakaladığına göre s3 için çok çalışıp iyi bir ürün ortaya koymaları gerekiyor.

 4. Çıksada alsak :)

 5. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Galaxy mi ? Iphone mu ? buyrun...

 6. Super amoled degıl sanırım o super amoled plus suan s2 de plus var plusu daha ıyı bır ust surumde neden daha kotu bır ekran kullanılsın bence haberde bırcok hata mevcut

 7. Jokeerr Jokeerr

  4 çekirdek mi ? !!

  yuh bea !

  eğer yaparlarsa helal olsun aynı zamanda tebrik de ederim iphone gibi 5 diyip 4s çıkarmıyo adamlar nasıl olsa satıyoruz diye..ciddiye alıyolar !