Samsung Galaxy III’ten ilk bilgiler sızdı

Samsung Galaxy III’ten ilk bilgiler sızdı

Akıllı telefon savaşlarının başroldeki oyuncularından Samsung’un 2012'deki ağır topu hakkında  ilk bilgiler sızmaya başladı. Galaxy III'ün daha da ince ve dört çekirdekli işlemciye sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Electronics Times News sitesinin iddasına göre Galaxy III Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Samsung’un yeni akıllı telefonu, 4G ve 3.5G olarak adlandırılan HSPA+ bağlantılarını destekleyecek. Galaxy Note, Galaxy S II ve Galaxy Tab 7.7’de kullanılan çift çekirdekli işlemci yerini Galaxy III’te dört çekirdekli işlemciye bırakacak.

Yeni cihazın görünüm olarak Galaxy II’den çok farklı olmayacağı söyleniyor. Ancak kasanın daha da ince (sadece 7 mm kalınlığında) olacağı iddia ediliyor. Cihazın ekranı Super AMOLED teknolojiye sahip ve 1280x720p çözünürlükte olacak.

Akıllı telefon satışlarına ilişkin son rakamları daha önce paylaşmıştık. Bu sıralamada Apple'ın ilk sıraları parsellemiş görünse de işletim sistemi açısından Android'in oranını arttırdığı da göze çarpıyordu. Bunda şüphesiz Android'in ana taşıyıcısı Samsung'un büyük payı var. Durum böyleyken, Galaxy III'ün satış rakamlarının firma için sevindirici olacağı şimdiden söylenebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.