Açılan her beş sayfadan biri Facebook’a ait
Sosyal Ağlar

Açılan her beş sayfadan biri Facebook’a ait

İnternetteki başarısını halka arz kararı alarak taçlandıran Facebook, son zamanlarda işin ticari boyutuyla anılıyordu. Lider sosyal ağın tıklanma oranları halka arz kararının doğruluğunu kanıtlar niletikte.

Hitwise şirketinin Ocak ayında gerçekleştirdiği araştırmada, ABD’de her beş sayfa görüntülemesinden birinin Facebook'ta olduğunu ortaya koydu. Kullanıcı bazında  bakıldığında her ABD’deki her 11 internet kullanıcısından biri Facebook’a tıklıyor.

Cinsiyet bazında kadınların daha çok Facebook’a girdiği görülüyor. Araştırmaya göre Facebook kullanıcılarının yüzde 57’sini kadınlar,, yüzde 43'ünü erkekler oluşturuyor.

Yayımlanan Facebook istatistiklerine göre siteye giriş yapanların yüzde 4’ü siteye yeni gelen ziyaretçilerden oluşuyor. 'Facebook' sözcüğü ABD'de aanan sözcükler listesinde de yüzde 4 ile ilk sırada. Facebook'la ilintili aramalar ise yüzdd 14'lük bir orana sahip.

Yorumlar (3)
  1. Dikkatinizi çektiyse her 11 kişiden 1'i diyor. Demekki ABD de face'in modası geçti.

    1. Yorum Cu Yorum Cu

      aynen, sıkmaya başladı artık. icq gibi özellik ekledikçe dibe battıklarının farkında değiller. batıyorsan yeni özellik ekleyerek batışı iyice hızlandırırsın. sadece olacaksın. kimse senden word, excel yapmanı beklemiyor. ama yakında onu da yapar facebook.

      1. Daha durun asil facebook simdi basliyor. facebook tan kacis yok .