Etohum 40 söyleşileri: Üniversiteli Anlatsın
Arama
Girişim

Etohum 40 söyleşileri: Üniversiteli Anlatsın

Üniversiteli Anlatsın adlı girişimin yaratıcıları Övünç Metin, Tuğberk Kılıç ve Eril Gün Ezerel, projelerini Etohum 40 söyleşileri kapsamında bizlerle paylaştı. Üniversite öğrencileri için profesyonel bir sosyal ağ olan universitelianlatsin.com kullanıcıların üye olarak profil oluşturduğu sanal bir öğrenci kulübü gibi.

Öğrenciler profillerinde başarılarını, stajlarını, projelerini, kulüplerini ve diğer aktivitelerini anlabiliyor, diğer üniversite öğrencileriyle bağlantı kurabiliyor, iş ve staj başvuruları yapabiliyor, yetenek avcıları tarafından keşfedilme şansı yakalıyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. emre yaman dedi ki:

  davetiye sisteminde sadece birkaç üniversite ismi var geri kalanı “diğer” şeklinde lanse edilmesi hiç hoş değil.

  1. Eril Gün Ezerel dedi ki:

   Merhaba!

   Projemiz hala geliştirme aşamasında; sadece feedback toplamak için birkaç üniversiteye açmıştık. Şu anda bütün üniversiteleri listeliyoruz.

   Yorumunuz için teşekkürler,
   Eril.

 2. Doğru hamlelerle başarılı olabilecek bir fikir göründü bana. Fakat Emre Yaman Bey’e katılıyorum birkaç üniversite dışındakileri “değersiz” hissettirmiş kayıt formu. Umarım bu projenin sonu staj adı altında bedava çalışan bulmaya yarayan bir site olmaz.

 3. Arda dedi ki:

  İsim acayip uzun. Yazarken zorlandım. Kayıt olurken tüm üniversiteleri yazmalılar. Ayrıca firmaların İK departmanlarının Türkiye’deki kariyer sitelerinden başka siteleri kullanacaklarını zannetmiyorum. Zaten kariyer siteleri çok geniş bir arama imkanı sunuyor.

  Network için girilebilir ama üniversite eğitimi bitince siteyle bağlantı da azalıyor. İnsanların sürekli girmelerini sağlayacak bir proje daha mantıklı olurdu.

 4. Mehmet Emre Baş dedi ki:

  Arkadaşın anlattığı kadarıyla tam olarak misyonunu belirlemediklerini düşündürdü bana.

 5. Ali Gençer dedi ki:

  Çok saçma bir düşünce bana göre. Linkedin kariyer.net gibi sitelerdede bu söylenenler var zaten. Milleti çekemez bu site diye düşünüyorum. Önümüzde facebook ve google plus örneği olduğu gibi.

Bir Yorum Yazın