Google+ 100 milyon kullanıcı sayısını aştı
Sosyal Ağlar

Google+ 100 milyon kullanıcı sayısını aştı

Mobil uygulamalarını hızla yaygınlaştıran Google’ın sosyal ağı Google+, 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

19 Ocak’ta dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Google, sosyal ağın 90 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını bildirmişti. Üzerinden henüz 20 gün geçmesine rağmen bu rakam yaklaşık 10 milyon kişi daha arttı. 1 Şubat itibariyle siteye üye 100 milyon kişi bulunuyor.

Google+, böylece kullanıcı sayısı bakımından iki haftalık süreçte yüzde 10’dan fazla büyümüş oldu.

Yapılan araştırmalara göre sitenin üye sayısı 2012 sonunda 400 milyona ulaşması bekleniyor. Analistler siteye gelecek yeni üyelerin Facebook kullanmayı bırakacaklarını iddia ediyor.

Sosyal ağın kısa zamanda bu kadar büyümesinde iki sebep bulunuyor. Bu sebeplerden biricisi Google’ın yaş sınırlamasında değişikliğe gitmesi. Google, geçen haftaya kadar 18 yaş ve üzerindekilerin siteye üye olmasına izin veriyordu. 13 – 17 yaş arasındaki gençler geçen hafta itibariyle Google+’a üye olmaya başladı.

İkinci sebepse, Google arama sonuçlarının sosyalleşmesi. Yeni Google aramaları Google+’a göre ‘kişi odaklı’ ve ‘genel’ olarak ikiye ayrılmıştı.

Yorumlar (5)
 1. Özgün Alemdağ Özgün Alemdağ

  3. ve bence en önemli neden, Google'ın hesabı olan herkesi G+ hesabı yaratmaya zorlaması. Bu haliyle hiç bir zaman Facebook'a tercih edilemeyecek bence. Ayrıca neden tercih edelim? Ne artısı var Facebook'tan? tüm arkadaşlarımı ve tanıdıklarımı bırakıp, tanımadığım insanların çevresine ekleyip durduğu bir platforma geçeyim?

 2. Engin Murat Engin Murat

  Google plus google ın sosyal balonu içi boş olarak büyümeye devam ediyor.nereye kadar ?

 3. Google+ bence daha da çok büyüycek, kullanımı facebook'tan daha kolay ve arama sonuçlarına etkisi tartışılmaz.

 4. Google+, Google'ın kendisinden ayrı bir ürün olmadığı için Google var oldukça büyümeye devam edecek. Kimsenin Facebook'u terk edip buraya geçmesine ihtiyacı yok, rahat olun.

 5. Kürşat Kürşat

  Artık google öle bir hal aldıki sadece bir mail adresimiz yok, o mail adresine bağlı onlarca servis de var. Zaten google yeni açılan mail adreslerini direk plus a bağlması etkili bir seçenek. Eminim daha da çok büyüyecek ama gerçek kişiliklerle.