Etohum Yatırım A.Ş. ilk yatırımını Biacayip.com'a yaptı

Etohum Yatırım A.Ş. ilk yatırımını Biacayip.com'a yaptı

Bu yıl seçilen Etohum 40 girişimlerinden bazılarına yeni kurulan Etohum A.Ş tarafından yatırım yapılacağını öğrenmiştik ve birçok tanıdık ortakla kurulan şirketin ilk yatırımını yaptığını öğrendik.

Etohum'un ilk resmi yatırımı farklı ürünlerle e-ticaret pazarında faaliyet gösteren biacayip.com'a yapıldı. Mustafa Namoğlu ve Gökalp Üstün tarafından kurulan Biacayip.com etohum 40 girişimleri arasında yer alıyordu. Henüz Etohum A.Ş.'nin biacaip.com yatırımının detaylarını bilmiyoruz ve resmi kayıtlara yansıyan bir bilgi de bulunmuyor. Kısa süre içinde ayrıntılı bilgileri alıp, haberimizi güncelleyeceğiz.

etohum'un bu yıl gerçekleştireceği yatırımlar için kurduğu fonun şirketi olan Etohum Yatırım A.Ş. Burak Büyükdemir'in yönetim kurulu başkanlığında operasyonunu yürütüyor. 50 bin TL sermaye ile kurulan şirkette Yönetim Kurulu Başkanı Burak Büyükdemir ve Başkan Yardımcısı Kerim Türe'nin hisse payı yüzde 99'u geçiyor.

Etohum A.Ş.'de Ulvi Arıkan, Sina Afra, Nevzat Aydın, Hasan Onar, Orkun Tekin, Melih Ödemiş, Erdem Yurdanur gibi tanıdık isimler ortaklar arasında bulunuyor.

Hatırlayacağınız üzere ilginç ürünler satan İndirdik.com'a da GittiGidiyor ortakları tarafından yatırım yapılmıştı. Tek ürün ve ilginç ürün satan e-ticaret sitelerine yatırımların artması yeni girişimler için de umut veriyor. Burak Büyükdemir'den Biacayip.com yatırımına dair ayrıntılı bilgileri aldığımızda paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.