Etohum 40 söyleşileri: Apsiyon.com
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Apsiyon.com

Apsiyon - Apartman ve Site YönetimiEtohum 40 söyleşilerimize Apsiyon.com ile devam ediyoruz. Kudret Türk, Meriç Akdamar ve Erkan Doğan tarafından geliştirilen Apsiyon.com, apartman ve site yönetimlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir servis.

Haziran ayında sizlerle paylaştığımız Apsiyon.com, şimdilerde 300 aktif apartman ve site kullanılmaya başlanmış ve YapıKredi'nin online bankacılık sistemine dahil edilmiş. 

Apsiyon.com

SaaS olarak geliştirilmiş, apartman ve site yönetimlerini kolaylaştırması ile birlikte site sakinleri arasında kapalı devre bir sosyal ağ yaratma amacı taşıyan online bir proje. Gelir ve giderlerin takibi, aidat ödemeleri, personel takibi, üçüncü kişilerle yapılan ticari sözleşmeler, toplantılarda alınan kararlar, bankalar, e-devlet ve e-belediye sistemleriyle olan entegrasyon, apartman ve site için dinamik websitesi oluşturması gibi özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

2010 yılı başında sektördeki bu ihtiyaca cevap verme amacı ile başlayan Apsiyon, geçtiğimiz Haziran ayında beta olarak kullanıma sunuldu ve halen 300'den fazla apartman ve sitede aktif olarak kullanılıyor. Hedef kısa sürede mümkün olduğu kadar çok konuta ulaşmak ve sistemdeki tüm kullanıcılar ile firmalar arasında kazan-kazan modeli bir alışveriş altyapısı oluşturmak.

 

Yorumlar (3)
  1. Kesinlikle tam anlamıyla bir girişim, tabi Türkiye 'de ne kadar büyüyebileceklerini sadece zaman gösterebilir.

  2. Sitelerini inceledikten sonra söylemeliyimki, gerçekten profesyonel bir ekip ve bence etohum 'un en başarılı sitesi. Site tasarımı, kodlaması, arka paneldeki özellikler çok iyi.

    Webrazzi kesinlikle bu tip girişimlere yer vermeli, bir sonraki hazır scriptle kurulmuş dikey alışveriş sitesini görmeyi istemiyorum.

  3. Çok profesyonelce hazırlanmış bir saas projesi. Yaygın kullanılmaya başlanırsa hem iyi gelir elde eder hem de parmakla gösterilebilecek bir yerli internet girişimi olur.