Etohum 40 söyleşileri: Fiyatbilir.com
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Fiyatbilir.com

Söyleşi dizimizde ikinci konuğumuz Fiyatbilir.com kurucusu Talat Uyarer oldu. Sizlerle daha önce de paylaştığımız Fiyatbilir.com'u kurucusunun anlatımından dinleyebilirsiniz.

Fiyatbilir.com 18-35 yaş arası çalışan bayanları hedefleyen, üreticileri tarafından Paketlenmiş Market ürünlerini Tüm Türkiye'ye ücretsiz kargo ile satan bir eticaret sitesidir.

Deterjan, gıda ,kozmetik ,kırtasiye malzemeleri  gibi pek çok farklı kategorideki ürünleri doğrudan üreticisinden alarak müşterilerine hem kampanyalı,  hemde piyasa koşullarında uygun fiyatla sunmaktadır. Satın alma esnasında ürün ile ilgili sormuş olduğu tüketim sürelerinin ışığında ürününüz daha bitmeden size hatırlatır böylece site ve üye arasında dinamik bağ kurar.

Yorumlar (12)
 1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

  Biraz hazırlıksız gittim röportajlara, o yüzden garip sorularımı şimdiden mazur görün. Projeler hakkında hiçbir fikrim olmadığı için o an aklıma gelenleri sormaya çalıştım.

 2. Erkan Yılmaz Erkan Yılmaz

  Güzel bir proje, benim de alışverimlerim olmuştu. Sürekli alınan ürünler için iyi bir alternatif.

 3. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  O değilde, adam resmen kangurum u övdü :)

 4. Tolga Ergin Tolga Ergin

  Kargo ücreti alınmaması uygun gibi gözüksede, ev ihtiyacı aldığınız da minumum 50-100 tl lik bir alışveriş yapılacağı için, 50-100 tl gibi bir ücret aşıldığında başka herhangi bir siteden de kargo ücreti verilmeden de alışveriş yapılabilir.

  Birebir üreticisinden alıp gönderiyoruz diyor fakat örnek olarak 850gr balı google da arattığımda önüme çıkan herhangi bir siteden daha pahalı bir fiyata satıyor malesef.

 5. Ulaş Özkul Ulaş Özkul

  bunun neresi tohum arkadaşım. deterjanı evin yanında ki marketten almak varken, ne tür bir psikoloji ile buradan ürün alayım ki? Geneteğimize işleyen protein eksikliğine bağlı geriden geriden gelme davranışlarına örnek olmaktan başka bir işe yaramaz.

 6. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Benim favorilerimden bir tanesi. Bakın arkadaşlar bundan 20 yıl önce sokaklarda limon satanlar şimdinin milyoner iş adamları oldu , yarının milyonerleri de bugünün dijital girişimcileri ve o hayallerinin peşinden gidenler olacak.

  1. M. Murat Demir M. Murat Demir

   Size katılıyorum Hakan Bey.

 7. Bende uzmanlik alanim olan bebek bezleri kategorisine baktim :) Fiyatlar pek uygun gelmedi..

  - Genelde site satislarinda standarttir ucuz 1-2 urun koy digerlerinden kar et.

  - Kota koy 100 tl lik alisverislerde kargo bedava diye ama 100 tl yi 2 veya 3 urun ile tamamlayabil.

  Sonuc olarak kar edecekler ama ureticiden tuketiciye felsefesi ile yola cikmak fiyatlara bakinca biraz ilginc olmus.

  1. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

   Onur , bebekbezi.org işinize yarar o zaman sizin.

   1. olmaz olur mu takip ettigim sitelerden biri :)

 8. Bu siteyi Alice.com'un Sina Afra tarafından daha Gittigidiyor'da Ebay yöneticisi iken yaptığı söyleşide bahsetmesinden sonra birebir benzer tasarimla yayına gecmesinden itibaren takip ediyorum.

  Öncelikle sitenin adi cok başarısız. Fiyatbilir adi bana ilk olarak fiyat karşılaştırma sitesini andiriyor (Serkan Ünsal da aynı şeyi düşünmüş sanırım, video da fiyat karsilastirma sitesi mi diye soruyor)

  Diğer bir nokta sitenin piyasaya nazaran daha uygun olmamasi. Yaptigim karsilastirmada bir tek Migros'tan ucuzlar. Diger yandan cok uygun olduklarini dusunmuyorum.

  Bu arada videoda firma sahibinin "sitenin kurucusu ve sahibiyim" demesi beni gulumsetti. Zaten ordaki tum start-up kuruculari ayni zamanda sitenin sahipleri. Ayrica sitesini ifade etmede bazi sorunlar oldugunu hissettim.

 9. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

  FiyatBilir.Com sitesine ne oldu?Site ne zamandan beri açılamıyor?