RailsArena 24 Şubat'ta yazılım geliştiricileri bekliyor

RailsArena 24 Şubat'ta yazılım geliştiricileri bekliyor

Türkiye internet pazarı büyüdükçe uzman yazılım geliştirici eksikliği son yıllarda daha çok hissedilmeye başlandı. Son yıllarda özellikle Amerika'lı girişimlerce yetenekli yazılım geliştiricilere ulaşmak için yapılan Hackathon tarzı yarışmalar, artık Türkiye’de de yapılmaya başlandı. Türkiye'de RailsArena adıyla gerçekleşecek olan yarışma, girişim ekosistemini destekleyecek cinsten.

Ruby on Rails platformu için düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 22 Şubat, hackathon ise 24 Şubat'ta başlayacak. CloudArena sponsorluğunda gerçekleşecek olan yarışma yurtdışında daha önce RailsRumble adıyla yapılmıştı. Yarışmada kaynak kod'lar ‘GitHub’ üzerine yüklenip, projeler ‘Heroku’ platformu üzerinden yayınlanacak.

72 saat sürecek olan yarışma, lokasyon bağımsız olarak gerçekleşecek. Yarışma katılımcıları, yarışmadan hemen önce duyurulacak bir konu üzerinde çalışacak. Yarışmacıların projeleri RailsArena jürisi tarafından uygulamanın eksiksiz olması, kullanıcı arayüzü, uygulamanın kullanışlılığı ve hata denetimi gibi kriterlere göre değerlendirecek.

Yarışma sonunda birinci seçilen yarışmacı, bir adet iPad 2’yle ödüllendirilecek. Ancak asıl ödül yarışmacıların arasından seçilen kişilere, CloudArena tarafından iş veya staj imkanı sunulması. Bu tip yarışmalarla şirketlerin yetenekli yazılımcılara ulaşması ve sektöre kazandırılmaları gelecekte çok daha iyi girişimlerin hayata geçirilmesine de faydalı olacaktır.

RailsArena'ya buradan kayıt olabilir, yarışma detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.