Twitter Summify'ı satın aldı.. ve kapattı
Sosyal Ağlar

Twitter Summify'ı satın aldı.. ve kapattı

Bilgi bombardımanından kaçmak isteyen kullanıcılar için bazı uygulamaları sizlerle paylaşmıştık. Bu servislerden biri olan Summify’ı satın alan Twitter, farklı bir stateji izleyerek servisi kapama ve fark yaratan özelliklerini Twitter'a entegre etmeye karar verdi.

Summify'a giden kullanıcılar artık otomatik olarak Twitter'a yönlendiriliyor.

Summify, satın alma ertesinde yeni üye alımını bırakıyor ve profil sayfalarını kaldırıyor. Ancak Summify çalışanlarının blog üzerinden yaptığı açıklamada Twitter’a geçişle birlikte daha eli yüzü düzgün bir servisin sunulacağı belirtiliyor.

Satın alma detayları henüz belli değil. Ancak  Twitter yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre, Summify bileşenleri siteye entegre edilerek 500 milyon Twitter kullancısının güncel haberlere ulaşması sağlanacak.

Son olarak Summify'ın kapatılmasının en büyük rakibi olan Flipboard'un elini güçlendirdiğini söyleyebiliriz.

Dev firmaların site satın alıp kapatması yeni bir uygulama değil. Google'ın satın aldığı bazı şirketleri hemen kapatması, 'internetin yıldızlarını öldürüyor'  eleştirilerine hedef olmuştu. Zave Networks ve Slide Google'ın satın alıp kapattığı şirketler arasında.

Yorumlar (3)
  1. Furkan Özden Furkan Özden

    Kapanan kapanana vallaha.

  2. Sanırım artık Twitter`dan, "Linkedin Today" tadında bir servis bekleye bilirim. Özellikle bunu TT gibi local olarak da etse gayet başarılı olur. "Twitter News" ya da her ne ad verirlerse o tatda bir servisi kullanmak isterdim.

  3. Ercan Atay Ercan Atay

    Sebebi Stratejik ve Planlama uzmanlarının beceriksizliğidir.