Özel alışveriş siteleri AlisverisRobotu.com'da
Uygulamalar

Özel alışveriş siteleri AlisverisRobotu.com'da

Fiyat karşılaştırma servisi AlisverisRobotu.com yine rakiplerinden farklı bir adımla karşımıza çıkıyor. Daha önce fiziksel  mağazaların fiyatlarını indekslemeye başlayan ve özel üniversite ücretleri için özel bir bölüm açan girişim bu kez özel alışveriş kulüplerini gözüne kestirmiş.

Şu an 12 özel alışveriş sitesinin güncel kampanyalarını listeleyen bölüm üye olmaksızın kullanılabiliyor. Toplam 466 aktif kampanya ve 43 binden fazla ürüne tek çatı altında erişilebiliyor. Öğrendiğimiz kadarıyla hafta içinde günde 150'den fazla yeni kampanya ve 15 binden fazla yeni ürün sisteme ekleniyor.

Kendi altyapısıyla kampanyaları otomatik olarak tarayan Alışveriş Robotu, bu modelde de iş yükünü en aza indirmiş. 2011'de Etohum Fonu almaya hak kazanan girişim, henüz bu yenilikten (direkt olarak) bir şey kazanmıyor. Ortada imzalanmış bir anlaşma ve gelir ortaklığı yok. Ancak yakın zamanda bu konuda bir adım atılacağını ve Alışveriş Robotu ekibinin büyümeye başladığını öğreniyoruz.

Etohum Fonu ile Nokia uygulama mağazasına mobil uygulamasını gönderen girişim, bu yenilik üzerine mevcut uygulamasını  güncellemiş ve yeni sürümü yayına almış.  Özel alışveriş kampanyaları Alışveriş Robotu Symbian uygulamasından takip edilebiliyor.

Alışveriş Robotu - Nokia

Kuruculardan Çağdaş Tatlıcı, mobil platformlara yönelik iyi bir haber de veriyor. Şubat ayı içerisinde Android ve iOS uygulamalarının yayına alınması planlanıyor.

Aslında fiyat karşılaştırma pazarı gelir açısından finansal servis karşılaştırmasının gölgesinde kalıyor.  Alışveriş Robotu'nun kazanç kapısını farklı kaynaklarla aralamak istemesini de buna bağlıyorum. Diğer yandan e-ticaretin gelişim eğrisi bu pazarın da büyüyeceğinin kanıtı. Alışveriş Robotu'nun ne kadar büyüyeceğini zaman gösterecek.

Yorumlar (6)
 1. Mustafa Mustafa

  Henüz taşlar yerine oturup, ciddi bir gelir elde etmeden yeni alanlara girmeyi "odak dağıtmak" olarak görüyorum.

  Yalnızca bu işi yapan http://www.alisveriskulupleri.com varken böyle bir şeyi "özellik" olarak eklemek avantaj mı dezavantaj mı, oturup düşünmek gerek.

 2. Sanırım alışveriş konusunda her türlü bilgiyi yakında sitede bulabileceğiz. Tebrikler

 3. Nihat İpekçi Nihat İpekçi

  Türkiye'de fiyat karşılaştırma sitelerinden akakce ve ucuzu.com dışında para kazanan olduğunu düşünmüyorum. Eğer Alışveriş Robotları da bu yoldan gitse idi, bir kaç sene de kepenkleri kapatacaklardı.

  Şu an kazandıklarının çok fazlasını alışveriş sitelerinden kazanacaklar, ama gördüğüm kadarıyla hala aff linkleri koymamışlar. Yakında onu koyarlar. Çok isabetli yerinde bir karar olmuş tebrikler.

  Alışveriş siteleri içerisinde fiyat kıyaslama, ürün arama, filtreleme gibi özellikleri bir an önce yayına sokmaları gerekiyor.

 4. Tunç Tunç

  Private shopping ve public yayın, ilginç...

  1. Serdar Serdar

   Ben de anlamış değilim. "Private" ın ne anlamı kaldı ozaman. Özel alışveriş siteleri buna nasıl izin veriyor acaba? İzin vermiyorlarsa da bu durum şirket politikasını ihlal anlamına gelmiyor mu??

 5. Alışveriş Kulüpleri Alışveriş Kulüpleri

  Ben şahsen bu arkadaşlar ile seminerlerde karşılaşmıştım , çalışmalarını gönülden tebrik ediyorum.